رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مطرح کرد

شناسایی ۱۵ نمونه جدید مثبت کرونا در خراسان‌جنوبی/ شمار مبتلایان در استان به ۱۶۳ نفر رسید

دهقانی گفت: تا کنون از ۵۱۲ نمونه تست انجام شده خراسان جنوبی ۳۴۹ نمونه منفی و ۱۶۳ نمونه مثبت شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد دهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امشب در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تا ساعت ۱۲ ظهر امروز ۱۵ مورد مثبت جدید کرونا در خراسان‌جنوبی شناسایی شدند.
وی افزود: تاکنون از ۵۱۲ نمونه تست انجام شده خراسان جنوبی ۳۴۹ نمونه منفی و ۱۶۳ نمونه مثبت شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان این‌که امروز یک خانم ۴۲ ساله مبتلا به کرونا با سابقه بیماری دیابت در شهرستان طبس فوت کرد، اظهار کرد: تا کنون ۱۵ بیمار مبتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی فوت کردند که ۷ نفر در بیرجند، ۷ نفر طبس و یک نفر از قاین است.
دهقانی عنوان کرد: ۱۵ مورد مثبت جدید به تفکیک یک نفر در بیرجند، دو نفر زیرکوه، ۲ نفر فردوس، ۴ نفر قاین، ۵ نفر طبس و یک نفر مربوط به سرایان است.
وی گفت: تاکنون تعداد مبتلایان به کرونا در بیرجند ۵۸، قاین ۲۲، سربیشه۲، طبس ۳۱، فردوس ۱۴، زیرکوه ۲۱، سرایان ۵، درمیان ۴، بشرویه ۵ و نهبندان یک نفر است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در مورد طرح ملی غربالگری در استان، عنوان کرد: تا ساعت ۱۸:۳۰ امشب ۱۵۲ هزار و ۳۸۹ خانواده معادل ۶۲ درصد جمعیت استان در طرح ملی غربالگری شرکت کردند.
دهقانی بیان کرد: از این تعداد غربال ۱۲۶۹ مورد مثبت شد که ۷۷۷ مورد هیچ مشکلی نداشتند، به ۴۲۸ مورد توصیه استراحت در خانه شد، ۶۱ مورد ارجاع به بیمارستان جهت ارزیابی و سه مورد تحت درمان سرپایی قرار گرفتند.
وی خاطرنشان کرد: تا امروز ۳۷ هزار و ۷۰۰ نفر از طریق مراجعه به سامانه www.salamat.gov.ir پرسشنامه وزارت بهداشت را تکمیل کردند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در مورد گلایه مردم از ارائه ماسک‌های غیر استاندارد در داروخانه ها، گفت: نظارت بر داروخانه‌ها انجام می‌شود و به داروخانه ها اعلام شده از ارائه ماسک‌های غیر مجاز خودداری کنند.
دهقانی با تاکید بر این‌که مردم دید و بازدید عید را انجام ندهند، تصریح کرد: از مردم درخواست می‌کنم شرایط را درک کنند و با دید و بازدید را غیر حضوری به صورت تلفنی انجام دهند.
انتهای پیام/۱۲۷