شناسایی ۱۸۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی

در شبانه روز گذشته ۱۸۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا از طریق تست‌های ملکولی و سریع در خراسان جنوبی شناسایی شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: روز گذشته ۱۶۰ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۵۴ بیمار جدید شامل ۲۲ بستری و ۳۲ مورد سرپایی، شناسایی شدند.

دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۲۳ مورد از بیرجند، ۱۱ مورد از نهبندان، هشت مورد از قاینات، شهرستان‌های طبس و درمیان هرکدام ۴ مورد، سربیشه دو مورد و شهرستان‌های زیرکوه و سرایان هرکدام یک مورد جدید از بیماری کرونا شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین از ۴۸۷ تست سریع کرونا در شبانه روز گذشته ۱۲۹ مبتلای جدید شناسایی شد.

وی گفت: در حال حاضر ۲۵۱ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۱۰۵ نفر دارای تست کرونای مثبت هستند.

مهدی زاده گفت: از این تعداد ۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال یک نفر وخیم است.

وی افزود: در شبانه روز گذشته ۶۳ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۴۱ بیمار شامل ۱۹ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۲۱هزار ۵۱۷ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

به گفته وی تا روز گذشته ۶۳ هزار و ۷۳۴ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۲۲ هزار و ۵۵۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: در شبانه روز گذشته با یک مورد جدید فوت، تعداد فوتی‌های ناشی از این بیماری در خراسان جنوبی به ۹۳۴ نفر افزایش یافت.

وی گفت: در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا، افرادی که واکسن نوبت اول کرونا را دریافت کردند ۴۵ هزار و ۷۲۱ نفر رسید و تا کنون ۲۴ هزار و ۵۰۷ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.
انتهای پیام/۷