معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد:

شناسایی ۲۳۶ بیمار جدید کرونایی در خراسان‌جنوبی

مهدی زاده گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۳۶ بیمار جدید کرونایی در خراسان‌جنوبی شناسایی شدند و دو نفر نیز بر اثر ابتلاء به این بیماری فوت کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، دکتر کامبیز مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در جمع خبرنگاران، گفت: روز گذشته ۱۶۶ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۴۶ بیمار جدید شامل ۱۹ بستری و ۲۷ مورد سرپایی، شناسایی شدند.
وی افزود: از این تعداد ۱۸ مورد از بیرجند، شهرستان‌های سربیشه و نهبندان هرکدام هشت مورد، از فردوس ۳ مورد، شهرستان‌های خوسف، درمیان و قاینات هر کدام دو مورد و از شهرستان‌های بشرویه، طبس و سرایان هرکدام یک مورد جدید از بیماری کرونا شناسایی شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت:همچنین از ۸۶۳ تست سریع کرونا در شبانه روز گذشته ۱۹۰ مبتلای جدید شناسایی شد.
مهدی زاده گفت: در حال حاضر ۲۱۵ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۷۶ نفر دارای تست کرونای مثبت هستند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: از این تعداد ۱۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال یک نفر وخیم است.
مهدی زاده افزود: در شبانه روز گذشته ۵۰ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۴۲ بیمار شامل ۱۲ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.
وی گفت: تاکنون ۲۱ هزار ۴۰۲ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: در شبانه روز گذشته با ۲ مورد جدید فوت، تعداد فوتی‌های ناشی از این بیماری در خراسان جنوبی به ۹۲۹ نفر افزایش یافت.
مهدی زاده افزود: تا روز گذشته ۶۳ هزار ۳۳۶ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که۲۲ هزار و ۴۰۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.
وی گفت: در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا، افرادی که واکسن نوبت اول کرونا را دریافت کردند ۴۴ هزار و ۷۴۳ نفر رسید و تاکنون ۲۳ هزار و ۷۷۷ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.
انتهای پیام/۷