معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

شناسایی ۳۲۰ بیمار جدید کرونا در خراسان جنوبی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در شبانه روز گذشته ۳۲۰ بیمار جدید کرونا در استان شناسایی شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، دکتر کامبیز مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: دیروز ۹۶ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که در مجموع ۴۱ بیمار جدید شامل ۲۷ مورد بستری و ۱۴ مورد سرپایی، شناسایی شدند.
وی افزود: از این تعداد ۱۴ مورد از بیرجند، بشرویه، نهبندان و درمیان هر کدام یک مورد، زیرکوه و سربیشه هر کدام ۲ مورد، قاین ۷ مورد و طبس ۱۳ مورد جدید شناسایی شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین از ۸۵۴ تست سریع ۲۷۹ بیمار جدید شناسایی شد.
به گفته وی در حال حاضر ۳۳۰ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۱۸۳ نفر دارای تست کرونای مثبت هستند که از این تعداد ۲۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۶ نفر وخیم است.
مهدی زاده افزود: در شبانه روز گذشته ۹۳ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۸۷ بیمار شامل ۶۰ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تا کنون ۲۲هزار و ۹۴۴ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.
به گفته وی تا روز گذشته ۶۷ هزار ۵۳۴ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۲۴ هزار و ۸۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.
مهدی زاده گفت: در شبانه روز گذشته با ثبت ۳ مورد فوت جدید در استان تعداد فوتی‌های کرونا در استان به ۹۵۹ نفر رسید.
وی بیان کرد: در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا، افرادی که واکسن نوبت اول کرونا را دریافت کردند به ۱۰۹ هزار و ۳۸۰ نفر رسید و تا کنون ۲۹ هزار و ۵۵۵ نفر نیز واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.
انتهای پیام/۷