معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد:

شناسایی ۳۴۷ بیمار جدید کرونا در خراسان جنوبی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در شبانه روز گذشته ۳۴۷ بیمار جدید کرونا در استان شناسایی شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، دکتر مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: دیروز ۱۶۴ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که در مجموع ۷۲ بیمار جدید شامل ۳۴ مورد بستری و ۳۸ مورد سرپایی، شناسایی شدند.

وی افزود: از این تعداد ۳۱ مورد از بیرجند، خوسف و درمیان هر کدام یک مورد، زیرکوه، سرایان و سربیشه هر کدام ۲ مورد، فردوس ۶ مورد، ۸ مورد از نهبندان و طبس ۱۹ مورد جدید شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین از ۹۵۲ تست سریع ۲۷۵ بیمار جدید شناسایی شد.

به گفته مهدی زاده در حال حاضر ۳۳۰ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۱۹۰ نفر دارای تست کرونای مثبت هستند که از این تعداد ۲۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۶ نفر وخیم است.

وی افزود: در شبانه روز گذشته ۷۳ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۴۹ بیمار شامل ۲۶ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تا کنون ۲۲هزار و ۸۹۹ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.

به گفته وی تا روز گذشته ۶۷ هزار ۴۳۸ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۲۴ هزار و ۴۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

مهدی زاده گفت: در شبانه روز گذشته با ثبت ۲ مورد فوت جدید در استان تعداد فوتی‌های کرونا در استان به ۹۵۶ نفر رسید.

وی بیان کرد: در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا، افرادی که واکسن نوبت اول کرونا را دریافت کردند به ۱۰۵ هزار و ۴۰۰ نفر رسید و تا کنون ۲۸ هزار و ۷۲۵ نفر نیز واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.
انتهای پیام/۷