شناسایی ۳۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی/ فوت یک بیمار

مهدی زاده گفت: 34 بیمار جدید مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته در خراسان جنوبی شناسایی شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، دکتر کامبیز مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امروز به رسانه های گروهی گفت: روز گذشته ۹۵آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۳۴بیمار جدید شامل ۱۴بستری و ۲۰مورد سرپایی، شناسایی شدند.
وی افزود: از این تعداد ۱۵مورد از بیرجند، طبس ۶مورد، شهرستان‌های سربیشه و قاینات هر کدام ۴مورد، زیرکوه ۳مورد و از شهرستان درمیان و نهبندان هر کدام یک مورد جدید از بیماری کرونا شناسایی شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین از ۴۶۷تست سریع کرونا در شبانه روز گذشته ۱۵۷ مبتلای جدید شناسایی شد.
مهدی زاده گفت: در حال حاضر ۲۱۶بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۸۴نفر دارای تست کرونای مثبت هستند.
وی ادامه داد: از این تعداد ۱۰نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال دو نفر وخیم است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهارکرد: در شبانه روز گذشته ۵۹بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۵۴بیمار شامل ۱۹بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.
مهدی زاده گفت: تاکنون ۲۱هزار ۴۲۷بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.
وی بیان کرد: تا روز گذشته ۶۳هزار ۴۳۱تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۲۲هزار و ۴۴۱بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود:در شبانه روز گذشته با یک مورد جدید فوت، تعداد فوتی‌های ناشی از این بیماری در خراسان جنوبی به ۹۳۰نفر افزایش یافت.
مهدی زاده گفت: در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا، افرادی که واکسن نوبت اول کرونا را دریافت کردند ۴۴هزار و ۹۳۲نفر رسید و تا کنون ۲۳هزار و ۹۵۲نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.
انتهای پیام/۷