شناسایی ۴۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت:46 بیمار جدید مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته از طریق آزمایش مولکولی و تست‌های سریع در خراسان جنوبی شناسایی شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، دکتر کامبیز مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: روز گذشته ۵۳ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۱۳ بیمار جدید شامل ۵ بستری و ۸ مورد سرپایی، شناسایی شدند.

دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۷ مورد از بیرجند، شهرستان‌های طبس و قاینات هرکدام دو مورد و در شهرستان‌های خوسف ونهبندان هرکدام یک مورد جدید از بیماری کرونا شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین از ۲۰۷ تست سریع کرونا ۳۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شد.
وی افزود: در حال حاضر ۱۸۳ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۵۵ نفر کرونا مثبتند.

مهدی زاده گفت: از این تعداد ۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال یک نفر نامساعد است.

وی افزود: در شبانه روز گذشته ۵۵ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۳۱ بیمار شامل ۸ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۲۰ هزار و ۷۶۹ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.

به گفته وی تا روز گذشته ۶۰ هزار و ۶۳۱ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۲۱ هزار و ۷۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

وی افزود: در شبانه روز گذشته با ثبت یک مورد فوت جدید مجموع فوتی‌های ناشی از این بیماری در خراسان جنوبی به ۹۱۳ نفر رسید.
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه دُز دوم واکسن اسپوتنیک تا کنون به ۲۰۴ نفر در خراسان جنوبی تزریق شده،گفت: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هزار و ۵۱۰ دُز واکسن اسپوتنیک نوبت دوم دریافت کرده که از این تعداد ۷۰۰ دُز سهمیه مرکز استان و ۸۱۰ دُز سهمیه شهرستان‌ها است.

شریف زاده افزود: با تزریق دز دوم این واکسن، اکنون ۱۷۶ نفر در بیرجند، ۲۴ نفر در فردوس و ۴ نفر در بشرویه با واکسن اسپوتنیک، واکسینه شدند.
وی گفت: این واکسن‌ها به افرادی که ۳۰ روز قبل دُز اول واکسن اسپوتنیک را دریافت کرده اند تعلق می‌گیرد که غالب آن برای کارکنان حوزه بهداشت و درمان و همچنین گروه‌های سالمندان و بیماران خاص استان تزریق می‌شود.
انتهای پیام / ۳