معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

شناسایی ۴۸۲ بیمار جدید کرونا در خراسان جنوبی

دکتر مهدی زاده گفت: در شبانه روز گذشته ۴۸۲ بیمار جدید کرونا در خراسان جنوبی شناسایی شد.

به گزارش خاورستان، دکتر کامبیز مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: دیروز ۲۲۲ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که ۱۰۹ بیمار جدید شناسایی شد که ۴۰ مورد بستری و ۶۹ مورد سرپایی، بودند.
وی افزود: از این تعداد ۲۸ مورد از بیرجند، خوسف و فردوس هر کدام ۲ مورد، سربیشه ۴ مورد، درمیان ۳ مورد، زیرکوه ۳۰ مورد، طبس و نهبندان هر کدام ۱۰ مورد، قاین ۲۰ مورد جدید شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین از ۱۱۶۷ تست سریع ۳۷۳ بیمار جدید شناسایی شد.

مهدی زاده ادامه داد: در حال حاضر ۴۲۰ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۲۳۷ نفر دارای تست کرونای مثبت هستند که از این تعداد ۲۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۴ نفر وخیم است.

وی افزود: در شبانه روز گذشته ۱۳۶ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۶۲ بیمار شامل ۳۵ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تا کنون ۲۳ هزار و ۸۹۹ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.

به گفته وی تا روز گذشته ۶۹ هزار و ۷۶۱ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۲۵ هزار و ۱۲۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

مهدی زاده گفت: در شبانه روز گذشته با ثبت ۳ مورد فوت جدید در استان تعداد فوتی‌های کرونا در استان به ۹۸۵ نفر رسید.

وی بیان کرد: در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا، افرادی که واکسن نوبت اول کرونا را دریافت کردند به ۱۳۹ هزار و ۳۵۵ نفر رسید و تا کنون ۳۲ هزار و ۹۶۰ نفر نیز واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.
انتهای پیام/۷