شناسایی ۴۸۳ بیمار جدید کرونا در خراسان جنوبی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در شبانه روز گذشته ۴۸۳ بیمار جدید کرونا در خراسان جنوبی شناسایی شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، دکتر کامبیز مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: دیروز ۳۹۴ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که ۱۶۲ بیمار جدید شناسایی شد که ۴۸ مورد بستری و ۱۱۴ مورد سرپایی، بودند.
مهدی زاده افزود: از این تعداد ۴۸ مورد از بیرجند، بشرویه ۷ مورد، خوسف و زیرکوه هر کدام ۹ مورد، درمیان ۴ مورد، سرایان ۱۱ مورد، فردوس ۱۰ مورد، سربیشه ا مورد، طبس ۱۳ مورد، نهبندان ۶ مورد، قاین ۴۴ مورد جدید شناسایی شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین از ۱۲۳۲ تست سریع ۳۲۱ بیمار جدید شناسایی شد.
به گفته وی در حال حاضر ۴۴۸ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۲۸۸ نفر دارای تست کرونای مثبت هستند که از این تعداد ۲۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۳ نفر وخیم است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: در شبانه روز گذشته ۱۰۲ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۱۰۴ بیمار شامل ۶۰ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.
مهدی زاده گفت: از ابتدای شیوع کرونا ۲۴ هزار و ۳۹۲ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.
به گفته وی تا روز گذشته ۷۰ هزار و ۹۱۳ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۲۵ هزار و ۶۷۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.
مهدی زاده گفت: در شبانه روز گذشته با ثبت ۲ مورد فوت جدید در استان تعداد فوتی‌های کرونا در استان به ۹۹۳ نفر رسید.
وی بیا کرد: در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا، افرادی که واکسن نوبت اول کرونا را دریافت کردند به ۱۵۷ هزار و ۱۵۸ نفر رسید و تا کنون ۳۵ هزار و ۵۳۶ نفر نیز واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.
انتهای پیام/۷