معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

شناسایی ۵۶۸ بیمار جدید کرونا در خراسان جنوبی/ ثبت ۴ مورد فوتی جدید

دکتر مهدی زاده گفت: در شبانه روز گذشته ۵۶۸ بیمار جدید کرونا در خراسان جنوبی شناسایی شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، دکتر کامبیز مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: دیروز ۳۰۸ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که ۱۵۴ بیمار جدید شناسایی شد که ۴۴ مورد بستری و ۱۱۰ مورد سرپایی، بودند.

وی افزود: از این تعداد ۵۹ مورد از بیرجند، بشرویه ۴ مورد، خوسف و درمیان هر کدام ۱ مورد، سرایان ۱۵ مورد، فردوس ۱۴ مورد، سربیشه، طبس و نهبندان هر کدام ۵، قاین ۴۵ مورد جدید شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین از ۱۳۱۲ تست سریع ۴۱۴ بیمار جدید شناسایی شد.

مهدی زاده بیان کرد: در حال حاضر ۴۴۷ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۲۶۴ نفر دارای تست کرونای مثبت هستند که از این تعداد ۲۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۴ نفر وخیم است.

وی افزود: در شبانه روز گذشته ۱۱۳ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۷۸ بیمار شامل ۳۴ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: از ابتدای شیوع کرونا ۲۴ هزار و ۲۲ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.

به گفته وی تا روز گذشته ۷۰ هزار و ۶۹ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۲۵ هزار و ۲۷۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

مهدی زاده گفت: در شبانه روز گذشته با ثبت ۴ مورد فوت جدید در استان تعداد فوتی‌های کرونا در استان به ۹۸۹ نفر رسید.

وی ادامه داد: در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا، افرادی که واکسن نوبت اول کرونا را دریافت کردند به ۱۴۵ هزار و ۶۹۹ نفر رسید و تا کنون ۳۳ هزار و ۷۶۷ نفر نیز واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.
انتهای پیام/۷