شناسایی ۵ انبار احتکار کالا در خراسان‌جنوبی

معاون بازرسی و حمایت مصرف کنندگان سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان‌جنوبی از شناسایی ۵ انبار احتکار کالا در استان خبر داد.

به گزارش خاورستان، علی تهوری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در دو ماه گذشته پنج انبار محل نگهداری کالا از جمله لاستیک، روغن موتور و آرد توسط بازرسان سازمان با همکاری پلیس امنیت اقتصادی کشف و پرونده متخلفین به اتهاماتی نظیر عرضه خارج از شبکه، احتکار و ظن به قاچاق به ارزش ریالی بالغ بر ۲۲ میلیارد و ۸۴۹ میلیون ریال به اداره کل تعزیرات حکومتی جهت سیر مراحل قانونی ارسال گردید.
وی با اشاره به ثبت بیش از هفت هزار انبار در سامانه جامع انبارها گفت: کلیه فعالان اقتصادی اعم از صنفی و غیرصنفی که نسبت به نگهداری کالا اقدام می‌نمایند، هرچه سریع‌تر نسبت به ثبت انبار خود در سامانه جامع انبارها اقدام نمایند.
معاون بازرسی و حمایت مصرف کنندگان سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان‌جنوبی عنوان داشت: با افراد سودجو که بخواهند در شرایط فعلی بازار با عدم عرضه نسبت به احتکار کالا اقدام نمایند با قاطعیت برخورد خواهد شد.
وی ضمن تشکر از همراهی مردم از هم‌استانی‌ها خواست انبارها و محل‌های مشکوک نگهداری کالا را به ستاد خبری ۱۲۴ بازرسی اعلام کنند.
انتهای پیام/۴