معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

شناسایی ۸۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا

دکتر مهدی زاده گفت: 88 بیمار جدید مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته در خراسان جنوبی شناسایی شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، دکتر کامبیز مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: دیروز ۲۳۰ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که در مجموع ۸۸ بیمار جدید شامل ۲۲ بستری و ۶۶ مورد سرپایی، شناسایی شدند.
وی افزود: از این تعداد ۴۱ مورد از بیرجند، ۱۰ مورد از قاینات، هشت مورد از فردوس، ۷ مورد از سربیشه، ۶ مورد از طبس ۵ مورد از درمیان، دو مورد از زیرکوه و از شهرستان‌های خوسف و نهبندان هرکدام ۴ مورد و از سرایان هم یک مورد جدید شناسایی شد.
به گفته وی در حال حاضر ۲۸۴ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۱۶۷ نفر دارای تست کرونای مثبت هستند که از این تعداد ۲۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۸ نفر وخیم است.
وی افزود: در شبانه روز گذشته ۸۰ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۷۶ بیمار شامل ۳۸ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تا کنون ۲۲هزار و ۶۰۵ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.
به گفته وی تا روز گذشته ۶۶ هزار ۲۰۷ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۲۳هزار و ۵۰۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.
مهدی زاده گفت: در شبانه روز گذشته مورد فوت جدید در استان نداشتیم و مجموع فوتی‌ها در استان همان ۹۵۰ نفر است.
وی افزود: در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا، افرادی که واکسن نوبت اول کرونا را دریافت کردند به ۹۸ هزار و ۶۰۰ نفر رسید و تا کنون ۲۷ هزار و ۸۲۸ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.
انتهای پیام/۷