رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد؛

شناسایی ۱۱۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی/۳ بیمار کرونایی فوت کردند

دهقانی گفت: طی 24 ساعت گذشته 265 آزمایش جدید در استان خراسان جنوبی انجام شد که منجر به شناسایی 119 مورد مثبت ابتلا به کرونا شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمددهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در مورد آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۶۵ آزمایش جدید در استان انجام شده که منجر به شناسایی ۱۱۹ مورد مثبت ابتلا به کرونا شده است.
وی افزود: ۲۴ مورد مربوط به بیماران بستری و ۹۵ مورد بیماران سرپایی بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: تعداد بیماران مثبت شناسایی شده به تفکیک در شهرستان قاین ۱۶ نفر، درمیان سه، سربیشه ۶، بیرجند ۷۲، بشرویه ۵، فردوس سه، سرایان ۵، طبس ۵ و نهبندان ۴ نفر بوده است.
دهقانی عنوان کرد: در حال حاضر تعداد بیماران بستری تنفسی در بیمارستان‌های استان ۲۹۱ مورد است که ۱۹۲ مورد بستری مثبت و ۲۸ بیمار مثبت در بخش مراقبت‌های ویژه هستند و حال ۹ نفر مثبت بدحال است.
وی با بیان این‌که طی این مدت سه نفر به دلیل ابتلا به کرونا در استان فوت کردند، گفت: شمار فوتی های ناشی از کرونا در استان به ۷۹۷ نفر رسیده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند عنوان کرد: همچنین در این مدت ۷۵۶ آزمایش سریع انجام شده که منجر به شناسایی ۱۸۶ نفر شده است.
دهقانی افزود: از این تعداد ۹ نفر مربوط به شهرستان قاین، ۶ نفر زیرکوه، ۶ نفر درمیان، سه نفر سربیشه، ۱۰۴ نفر بیرجند، ۲۵ نفر فردوس، دو نفر سرایان، ۲۷ نفر طبس، دو نفر خوسف و دو نفر نهبندان است.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع کرونا در خراسان‌جنوبی تاکنون ۴۹ هزار و ۸۲۱ آزمایش انجام شده که ۳۱ هزار و ۵۵۱ مورد منفی و ۱۸ هزار و ۲۷۰ مورد مثبت شده و تعداد مثبت بهبودیافته یا قرنطینه خانگی تا امروز ۱۷ هزار و ۲۸۱ مورد بوده است.
انتهای پیام/۱۲۷