معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

شناسایی ۳۲۴ بیمار جدید کرونایی در خراسان‌جنوبی/ ۴ نفر فوت کردند

مهدی زاده گفت: 324 بیمار کرونایی جدید در شبانه روز گذشته در آزمایش‌های مولکولی و سریع خراسان جنوبی شناسایی شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، کامبیز مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: روز گذشته ۴۷۰ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۱۶۷بیمار جدید شامل ۴۶ بستری و ۱۲۱مورد سرپایی، شناسایی شدند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۴۴مورد از بیرجند، ۲۹مورد از قائنات، ۲۸مورد از زیرکوه، ۲۶مورد از طبس، ۱۲مورد از نهبندان، ۱۰مورد از فرودس، ۵مورد از سرایان، ۵مورد از درمیان، ۴مورد از سربیشه و ۴مورد از خوسف بودند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: همچنین از ۶۰۸تست سریع کرونا ۱۵۷بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شد.

وی بیان کرد: با ثبت چهار مورد فوتی جدید در شبانه روز گذشته در بیماران کرونا فوتی‌های ناشی از این بیماری در خراسان جنوبی به ۹۹۷نفر رسید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حال حاضر ۴۵۹بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۲۸۶نفر کرونا مثبتند.

به گفته وی از این تعداد ۲۶نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۴نفر نامساعد است.

مهدی زاده افزود: در شبانه روز گذشته ۱۱۳بیمار با علائم تنفسی در بیمارستانهای استان پذیرش شدند که در همین مدت ۹۴بیمار شامل ۵۵ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

انتهای پیام/۱۰