رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد؛

شناسایی ۴۳ مورد مثبت ابتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی

دهقانی گفت: طی 24 ساعت گذشته 125 آزمایش کرونا در خراسان‌جنوبی انجام شده که 43 مورد مثبت ابتلا به کرونا شناسایی شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمددهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در مورد آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در استان خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۵ آزمایش کرونا در استان انجام شده که ۴۳ مورد مثبت ابتلا به کرونا شناسایی شده است.
وی افزود: از این تعداد ۲۷ مورد مربوط به بیماران بستری و ۱۶ مورد سرپایی بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: ۴۳ مورد مثبت شناسایی شده به تفکیک ۶ مورد مربوط به شهرستان قاین، دو مورد زیرکوه، ۳ مورد درمیان، یک مورد سربیشه، ۱۶ مورد بیرجند، فردوس، سرایان وخوسف هر کدام یک مورد، طبس و خوسف نیز هرکدام ۶ مورد است.
دهقانی عنوان کرد: در حال حاضر شمار بستری های تنفسی در بیمارستانهای استان ۲۷۱ مورد است که ۱۸۱ بستری مثبت، ۳۰ بیمار در آی سی یو و ۸ بیمار مثبت بدحال هستند.
وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته دو مورد فوت ناشی از کرونا در استان داشتیم، اظهار کرد: شمار فوتی های ناشی از کرونا در خراسان جنوبی به ۸۳۲ مورد رسیده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۱۶ مورد آزمایش سریع انجام شده که ۹۰ نمونه مثبت شناسایی شده است.
دهقانی افزود: تعداد نمونه‌های مثبت سریع به تفکیک شهرستان‌ها ۴ مورد قاین، دو مورد زیرکوه، ۶۱ مورد بیرجند، ۴ مورد بشرویه، فردوس و سرایان هر کدام ۵ مورد، طبس ۷ مورد و خوسف و نهبندان نیز هر کدام یک مورد شناسایی شده است.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع کرونا ۵۳ هزار و ۴۲۵ آزمایش در استان انجام شده که ۳۳ هزار و ۷۵۷ مورد منفی و ۱۹ هزار و ۶۶۸ مورد مثبت شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: شمار مثبت بهبودیافته یا قرنطینه خانگی تا امروز به ۱۸ هزار و ۶۶۵ مورد رسیده است.
انتهای پیام/۱۲۷