رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مطرح کرد؛

شناسایی ۶۱ بیمار ابتلا به کرونا در خراسان جنوبی/ افزایش ۸ برابری موارد مثبت کرونا نسبت به هفته آخر اسفند

دهقانی گفت: طی 24 ساعت گذشته 204 آزمایش در استان انجام شده که 61 نمونه جدید ابتلا به کرونا شناسایی شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد دهقانی فیروز آبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۴ آزمایش در استان انجام شده که ۶۱ نمونه جدید ابتلا به کرونا شناسایی شده است.
وی افزود: از این تعداد ۱۰ مورد مربوط به بیماران بستری و ۵۱ مورد بیماران سرپایی بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: ۶۱ مورد مثبت شناسایی شده به تفکیک شهرستان‌ها ۱۵ مورد مربوط به شهرستان قاین، ۷ مورد سربیشه،۲۷ مورد بیرجند، یک مورد طبس، یک مورد سرایان و ۵ مورد مربوط به شهرستان فردوس است.
دهقانی عنوان کرد: در حال حاضر ۱۸۱ بیمار تنفسی در بیمارستانهای استان بستری هستند که ۷۵ مورد بستری مثبت و ۱۳ بیما در آی‌سی‌یو بستری می‌باشند.
وی با بیان اینکه حال دو نفر از بیماران بستری در آی سی یو بدحال است، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته یک بیمار مبتلا به کرونا فوت کرده و شمارفوتی های ناشی از کرونا به ۷۶۹ مورد افزایش یافته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۸۰ آزمایش سریع انجام شده که ۱۰۰ نمونه مثبت شناسایی شده است.
دهقانی خاطرنشان کرد: از ابتدای آغاز کرونا در استان ۴۵ هزار و ۳۴۶ نمونه آزمایش انجام شده که ۲۸ هزار و ۸۲۶ مورد منفی و ۱۶ هزار و ۵۲۰ مورد مثبت شناسایی شده است.
وی افزود: تاکنون شمار بیماران مثبت بهبود یافته یا قرنطینه خانگی به ۱۵ هزار و ۶۷۶ مورد رسیده است.
افزایش ۸ برابری موارد مثبت شناسایی شده ابتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از افزایش موارد مثبت ابتلا به کرونا در استان خبر داد و بیان کرد: در طی روزهای اخیر شاهد افزایش مجدد موارد بستری و تست‌های مثبت موارد ابتلا به کرونا هستیم که پیش‌بینی کننده آغاز خیز چهارم در استان خراسان‌جنوبی است.
دهقانی تصریح کرد: در طی هفته اخیر شاهد افزایش ۵۲ درصدی بیماران بستری تنفسی نسبت به هفته آخر اسفند ماه در سطح استان بودیم.
وی از افزایش ۱۸۸ درصدی بیماران بستری کرونا مثبت خبر داد و افزود: این واقعا جای نگرانی دارد و در صورت تداوم، بیمارستان‌های ما مملو از بیمار خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خاطر نشان کرد: در تست‌هایی که انجام می‌دهیم شاهد افزایش ۸ برابری موارد مثبت شناسایی شده نسبت به هفته آخر اسفند ماه هستیم. که همه اینها نشان دهنده آغاز خیز چهارم در استان خراسان جنوبی است و اگر همیاری، همکاری و تعامل مردم نباشد قطعا با خیز بسیار سختی مواجه خواهیم شد. امیدوارم این‌بار همانند گذشته با تلاش بی وقفه مدافعان سلامت و همکاری و مشارکت آحاد هم استانی‌ها، بر این بیماری غلبه کنیم.
انتهای پیام/۱۲۷