دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در سفر به کُردستان عنوان کرد

شهادت شهید سلیمانی آبروی کذابی آمریکا را از بین برد/ انقلاب ما باید دولت مردمی داشته باشد

رضایی گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی چهره دژخیمانه آمریکا را بر ملا کرد و با شهادتش یکبار دیگر به ما عزت بخشید و خون تازه‌ای در رگ‌های ملت ایران، جهان اسلام و جبهه مقاومت جاری ساخت.

به گزارش خاورستان، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز در مراسم اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی که در سنندج برگزار شد اظهار کرد: مردم کردستان همیشه نسبت به دین خدا و ایران زمین و تاریخ پرافتخار کردستان وفادار بوده و در این راه تلاش‌های فراوانی داشته‌اند.
وی ادامه داد: سردار سلیمانی هم در زمان حیات و جهاد و هم در شهادت خود خدمت شایانی را به ایران و جهان اسلام کردند، در دوران جهاد هم در جبهه ی انقلاب و مبارزات ملت ایران علیه رژیم شاهنشاه و هم درجبهه ی دفاع مقدس و هم در جبهه ی مقاومت در مقابل اسرائیل و تروریسم تاریخ پر افتخاری از خود برجای گذاشتند،
وی گفت: حاج قاسم سلیمانی با مردم سوریه، عراق و لبنان امنیت سازی کرد و یک تنه و با کمک یارانش و با کمک مردم در این سه کشور امنیت ایجاد کرد.
رضایی افزود: شهید سلیمانی در دفاع مقدس در جبهه ی غرب برای آزادسازی پاوه، مریوان و سردشت و آزادسازی قصر شیرین در کنار لشکرهای دیگر جنگید و بعثی ها را از سرزمین ایران اسلامی اخراج کردند.
سرلشکر رضایی تاکید کرد: شهید سلیمانی در دوران جهاد و حیات خود کارنامه بسیار درخشانی داردچرا که دوران حیاتشان بسیار پر افتخار بودند و در دوران شهادتشان هم یک بعثتی به پا کردند و کمتر از حیاتشان هم نبود و به راستی آمریکا کسی را شهید کرد که افتخارش ایجاد امنیت بوده است.
وی افزود: این شهادت آن هم در یک کشور غریب و به صورت مخفیانه آبروی کاذبی که آمریکا برای خود درست کرده بود را از بین برد و پرده دروغین حقوق بشر را از چهره ی آمریکایی ها کنار زد و موجب در کنار هم قرار گرفتن اقوام ایران شد.
وی اضافه کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی چهره ی دژخیمانه ی آمریما را بر ملا کرد و با شهادتش یکبار دیگر به کشور ما عزت بخشید و خون تازه ای در رگهای ملت ایران، جهان اسلام و جبهه مقاومت جاری ساخت.
دبیر تشخیص مصلحت نظام گفت: شهید سلیمانی با شهادتش به ایران عزت و اقتدار داد، این سردار دلها دارای اندیشه و تفکر و اعتقاد و معنویتی برای جوانان است که مطالبه ی این اعتقاد خیلی مهم است چرا که ایران سرزمین تربیت قهرمانان بزرگی است که با مطالعه ی این قهرمانی ها از کردستان تا خوزستان سلیمانی ها به صحنه می آیند.
وی تاکید کرد: قاسم سلیمانی قبل از شهادتش نوشته است که ” خدایا یک لحظه مرا به خودم وامگذار و یک لحظه فرمان مرا به خودم وامگذار و پروردگارا مرا به سوی خودت بخوان ” لذا اخلاق در ذات رزمندگان نهفته بود.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: شهید سلیمانی‌ها در برابر درخواست‌ها، نگرانی‌ها و ضجه‌ها بی‌تفاوت نبود چرا که احساس مسوولیت می‌کرد و تلاش می‌کرد مسوولیت خود را با کمترین هزینه و دستاورد بالا انجام دهد.
وی با بیان اینکه شهید سلیمانی شهید سلیمانی برادری در جهان اسلام را معنا بخشید خاطر نشان کرد: عده ای تلاش می کنند برادری در ایران را خدشه دار کنند و بین اقدام و مذاهب اختلاف ایجاد کنند اما قاسم سلیمانی نماد برادری در ایران و جهان اسلام است.
به گفته دبیر تشخیص مصلحت نظام؛ ایران نیاز به یک قیام اخلاقی دارد تا یکبار دیگر برادری و اخلاق در این مملکت متولد شود.
وی تاکید کرد: برخی ها منافع حزبی و جناحی را بر مردم ترجیح می دهند و انگیزه های شخصی جای انگیزه های الهی را گرفته است لذا دولت شخصی نباید جای دولت مردمی را بگیرد چرا که نظام اسلامی به دولت مردمی نیاز دارد.
وی با بیان اینکه راه رسیدن به خدا خدمت به مردم است و دولت ها باید این مهم را درک کنند افزود: مکتب قاسم سلیمانی، اندیشه قاسم سلیمانی و اخلاق قاسم سلیمانی باید در کشور ایجاد شود آن وقت است که تحریم و آمریکا نمی تواند علیه ایران کارساز باشد.
رضایی در پایان گفت: مکتب، اخلاق و اندیشه قاسم سلیمانی، امامین و شهدای ما این است که باید اخلاق را جدی بگیریم و برادری‌ها را تجدید کنیم این خون مقدسی که ریخته شده باید در کشور ما یک قیام اخلاقی و یکی‌شدن را ایجاد کند در چنین صورتی نه کرونا و نه تحریم‌های اقتصادی نمی‌توانند هیچ اثری داشته باشد.
انتهای پیام/۴
کردتودی