شهرداران جدید خوسف و ماژان منصوب شدند

استاندار خراسان جنوبی در احکامی جداگانه، «هومر شکری» را به سمت شهردار خوسف و «محمد رضا عابدینی» را به عنوان اولین شهردار ماژان منصوب کرد.

به گزارش خاورستان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی در آیین معرفی شهرداران ماژان و خوسف با اشاره به گستره وسیع خدمات شهرداران گفت: شهرداران باید با دید وسیع و همه جانبه به مردم خدمت کنند.
محمد فرهادی ادامه داد: شهرستان خوسف دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی است که شهرداری‌ها باید از این ظرفیت برای افزایش درآمد این نهاد استفاده کنند.
وی افزود: تامین منابع اعتباری پایدار برای شهرها در راستای خودکفا بودن این نهاد یک اصل مهم در مدیریت شهری است که باید از همه ظرفیت‌های موجود در این جهت استفاده شود.
وی اظهار کرد: انتظار داریم همکاری نزدیکی بین شهرداری‌ها و دفاتر شهری و فنی استاندار شکل گیرد که مشکلات شهرداری‌ها بیشتر انعکاس یافته تا پیگیری‌های بیشتری در راستای رفع آنها انجام شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی خواستار تدوین طرح جداسازی آب شرب و از فضای سبز شهر جدیدالتاسیس ماژان شد و گفت: بر اساس طرح ابلاغی مجوز حفر چاه دریافت خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف اساسی شهرداری‌ها در مواقع با بحران‌ها و حوادث طبیعی است افزود: در ایام نوروز باید شهرداری‌ها آمادگی لازم در مواجهه با حوادث و بلایای طبیعی داشته باشند.
وی انتخابات پیش رو را یکی از حساس‌ترین انتخابات دانست و بر مشارکت حداکثری مردم تاکید کرد و افزود: از همه ظرفیت‌ها جهت حضور حداکثری مردم در انتخابات باید استفاده کنیم.
فرهادی ادامه داد: اعتبار سفر دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه به استان به میزان ۸۵۰ میلیارد ریال در ۲ روز گذشته به صورت صددرصد تخصیص پیدا کرده است و برای شهرداری خوسف نیز از این اعتبار پیش بینی شده است.
وی در خصوص برگزاری ستاد بازآفرینی شهری جهت تخصیص اعتبار به شهر خوسف قول مساعد داد و ادامه داد: در ستاد استان این موضوع مطرح و در خصوص تخصیص اعتبار اقدام خواهد شد.
فرماندار شهرستان خوسف نیز در این نشست گفت: شهرداری‌ها در مدیریت شهری جایگاه ویژه ای دارند و بایستی خدمات خوبی به مردم ارایه کنند.
محمد علی آخوندی ادامه داد: تغییر لازمه مدیریت است و تغییر مدیریتی به ایجاد ایده‌های جدید کمک می کند.
وی اظهار کرد: انتصاب شهرداران جدید با توجه به زمان باقی‌مانده تا انتخابات شوراهای اسلامی شهرها را فرصت مغتنمی دانست و افزود: ارتقای خدمات شهری در این ۲ شهر مورد انتظار است.
آخوندی گفت: بستر سنگی خوسف لزوم ایجاد شبکه فاضلاب شهری را دو چندان کرده است که امیدواریم با توجه به هزینه‌های زیاد اجرای پروژه بتواند ردیف و اعتبار ملی لازم دریافت کند.
در آبان ماه سال ۱۳۹۹ براساس ابلاغیه وزیر کشور، پیرو موافقت صورت گرفته با تبدیل روستای ماژان مرکز بخش جلگه ماژان از توابع شهرستان خوسف به عنوان شهر ماژان و در اجرای تبصره ذیل ماده (۶) آیین‌نامه اجرایی قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری جمهوری اسلامی ایران و تبصره (۱) ماده (۱) قانون شهرداری، تاسیس شهرداری در شهر ماژان بلامانع شده بود.
در مردادماه این سال نیز روستای ماژان به شهر ارتقا پیدا کرده بوده و محمد رضا عابدینی به عنوان اولین شهردار این شهر منصوب شده است.
انتهای پیام/۴