دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

شهرستان‌های بیرجند و سربیشه در وضعیت قرمز کرونا است/ نسبت مرگ ناشی از کرونا در خراسان جنوبی ۵٫۱ درصد

شریف زاده گفت: نسبت مرگ و میر در استان ۵.۱ درصد و شاخص کشوری ۵.۸ درصد است که نسبت به شاخص کشوری ۰.۷ وضعیت مطلوب تری داریم.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند شریف زاده دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در خصوص آخرین تحلیل آماری بیماری کرونا در خراسان جنوبی گفت: میزان بروز تجمعی در سطح استان به ۳۵۷در صد هزار نفر جمعیت رسیده که شاخص کشوری ۴۹۷ در صد هزار نفر جمعیت است.
وی با بیان این‌که با یک فاصله ی ۱۴۰ واحدی وضعیت ما نسبت به شاخص کشوری مطلوب‌تر است، افزود: نسبت مرگ و میر در استان ۵.۱ درصد و شاخص کشوری ۵.۸ درصد است که نسبت به شاخص کشوری ۰.۷ وضعیت مطلوب تری داریم.
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: همچنین شاخص نمونه گیری به ازای هر یک‌هزار نفر جمعیت در استان ۱۷.۴ در یک‌هزار نفر جمعیت است.درصد نمونه‌های مثبت به کل نمونه‌ها ۲۰.۴ درصد و میزان مرگ و میر اختصاصی علیتی به ازای هر صد هزار نفر جمعیت در استان ۱۸.۳ و در کشور ۲۸.۶ در صد هزار نفر جمعیت است.
شریف زاده در خصوص رتبه بندی شهرستان‌های استان از لحاظ میزان بروز تجمعی گفت: به لحاظ میزان بروز تجمعی از ابتدای شیوع اپیدمی کرونا تا امروز همچنان شهرستان بیرجند با میزان بروز تجمعی ۴۵۷ در صد هزار نفر جمعیت در رتبه ی اول، شهرستان سربیشه با میزان بروز تجمعی ۴۰۴ در رتبه دوم، شهرستان سرایان با میزان بروز تجمعی ۳۷۵ در رتبه سوم، شهرستان بشرویه با میزان بروز تجمعی ۳۷۰ در رتبه چهارم، شهرستان درمیان با میزان بروز تجمعی ۳۴۲ در رتبه پنجم، شهرستان قاین با میزان بروز تجمعی ۳۴۰ در رتبه ششم، شهرستان طبس با میزان بروز تجمعی ۳۳۵ در رتبه هفتم، شهرستان زیرکوه با میزان بروز تجمعی ۲۲۹ در رتبه هشتم ، شهرستان نهبندان با میزان بروز تجمعی ۲۰۵ در رتبه نهم، شهرستان فردوس با میزان بروز تجمعی ۱۸۵در رتبه دهم، شهرستان خوسف با میزان بروز تجمعی ۱۰۵ در رتبه یازدهم قرار دارد.
وی در خصوص آخرین رنگ بندی شهرستان های استان گفت: تغییر در رنگبندی نداریم و همچنان شهرستان های بیرجند و سربیشه در وضعیت قرمز(خیلی پر خطر)، شهرستان‌های خوسف، درمیان، طبس، فردوس و قاین در وضعیت نارنجی (پر خطر)، شهرستان های سرایان و نهبندان در وضعیت زرد(متوسط خطر) و شهرستان‌های بشرویه و زیرکوه در وضعیت سفید قرار دارند.
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین متوسط ابتلای روزانه همچنان در عدد ۱۴ ثابت باقی مانده و هر ۳۳ ساعت یک مورد مرگ در اثر ابتلا به کرونا اتفاق می‌افتد.
انتهای پیام/۱۲۷