مدیر امور پسماند شهرداری بیرجند:

شهروندان همگام با شهرداری در اجرای طرح شهر بدون زباله گرد/ مراکز خرید و فروش ضایعات محدوده شهر پلمپ می‌شوند

مدیر امور پسماند شهرداری بیرجند گفت: طرح برخورد و پلمپ مراکز خرید و فروش و نگهداری ضایعات وارد فاز اجرایی می‌شود.

به گزارش خاورستان، در راستای اجرای مصوبات کمیته پسماند خراسان‌جنوبی و ساماندهی پسماندهای شهری و جمع آوری زباله های قابل بازیافت توسط زباله گردها که در مکان‌هایی در مجاورت منازل مسکونی نگهداری می‌شوند جلسه‌ای با حضور نمایندگان فرمانداری، اداره بهداشت، محیط زیست، فرماندهی انتظامی بیرجند، معاون خدمات شهری شهرداری برگزار شد.
احمد لطایفی مدیر امور پسماند شهرداری بیرجند اظهار کرد: طرح برخورد و پلمپ مراکز خرید و فروش و نگهداری ضایعات وارد فاز اجرایی می‌شود.
وی افزود: این جلسه با هدف بررسی موضوع ذکر شده از نظر بهداشتی، محیط زیستی و انتظامی تشکیل و نمایندگان دستگاههای ذی‌ربط به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.
مدیر امور پسماند شهرداری بیرجند ادامه داد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه، بحث برخورد با مراکز یاد شده در دستور کار شهرداری قرار گرفت و مقرر شد طی ماه آتی اقداماتی نظیر اخطار تخلیه و خروج از محدوده و حریم شهر و متعاقب آن در صورت عدم اقدام، پلمپ این مراکز انجام پذیرد.
وی خاطرنشان کرد: طی ماه گذشته بر اساس ماده ۱۸ قانون مدیریت پسماندها جهت مراکز مزبور که در محدوده و حریم شهر استقرار یافته‌اند به دلیل تهدید بهداشت و سلامت عمومی جامعه، اخطاریه های زیست محیطی صادر شده و فعالان این بخش ملزم به خروج از محدوده و حریم شهر شده‌اند.
لطایفی افزود: از شهروندان درخواست می‌شود با تفکیک زباله در مبدأ و منازل خود جهت اجرای موفق طرح شهر بدون زباله گرد با شهرداری همگام باشند.
لازم به ذکر است شهروندان می توانند جهت دریافت خدمات خرید زباله‌های تفکیک با شماره ۳۱۰۳۱ تماس حاصل کنند.
انتهای پیام/ ۱۳۲