در مسابقات جهانی قطر شرکت خواهم کرد؛

شهسواری: مسیرم برای کسب سهمیه المپیک توکیو دشوار است/ کرونا باعث شد تا به لیگ ترکیه نروم

بانوی ملی‌پوش تنیس‌روی‌میز ایران گفت: مانند ۴ سال گذشته و مسابقات انتخابی المپیک قبلی، گزینشی المپیک توکیو هم حذفی خواهد بود و کارم کمی سخت شده است.

به گزارش خاورستان، ندا شهسواری، ملی‌پوش تیم تنیس روی میز کشورمان در گفت‌وگو با دانا، پیرامون شرایط‌اش در آستانه مسابقات لیگ برتر اظهار داشت: از ۹ بهمن‌ماه اردوی‌مان تمام شد و در انتظار برگزاری مسابقات لیگ برتر هستیم که در همین هفته آغاز می‌شود. شرایطم خوب است و به مدد تمرینات اختصاصی و اردوهای ملی از آمادگی نسبتاً خوبی برخوردارم.
وی درباره آنالیز رقبای احتمالی‌اش در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو عنوان کرد: بازی‌های رقبای ازبک و قزاق را با مربی‌ام بارها تماشا و آنالیز کردیم و می‌توانم بگویم که نسبت به نقاط ضعف و قوت حریفان آشنایی داریم. مسابقات جهانی و گزینشی المپیک هم طی سال گذشته چندین بار جابه‌جا شد که این موضوع کمی برنامه‌های ما را تغییر داد.
شهسواری در این‌باره افزود: مانند ۴ سال گذشته و مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو، این گزینشی هم حذفی‌ست و کارم کمی سخت شده. مسابقات جهانی قطر را پیش از تورنمنت گزینشی المپیک داریم و به این مسابقات اعزام می‌شوم تا با آمادگی بالاتری به مصاف رقبا برای کسب جواز حضور در المپیک بروم.
بانوی ملی‌پوش تنیس روی میز ایران در مورد مسابقات لیگ برتر این رشته بیان داشت: از مجموع ۶ تیمی که امسال داریم، ۵ تیم بسیار خوب هستند و تقریباً بازیکنان خوب در تیم‌ها پخش شدند تا سطح مسابقات یک‌دست بالا برود. رقابت‌ها قطعاً نزدیک خواهد بود و کیفیت مسابقات هم بالاتر خواهد رفت.
شهسواری با اشاره به شرایط مساعد اردوهای تیم ملی تنیس روی میز تاکید کرد: به‌دلیل شرایط کرونایی امسال اردوی ما خلوت‌تر بود و با مربی‌ام به‌صورت اختصاصی‌تری کار می‌کردیم. کیفیت تمرین‌هایم با این شرایط بالاتر رفت و راهکارهای تکنیکی و فنی نیز اجرا شد. در کل آمادگی خوبی دارم و پس از اتمام مسابقات لیگ هم اردوی بعدی ما آغاز می‌شود.
المپین ۲۰۱۶ ریو همچنین در خصوص علت عدم حضورش در لیگ‌های خارجی اذعان داشت: سال گذشته از لیگ ۲ آلمان و لیگ تنیس روی میز ترکیه پیشنهاد داشتم که به‌دلیل شرایط کرونایی نتوانستم در ترکیه لژیونر شوم. لیگ ترکیه دورهایش زیاد بود و مجبور بودم ۶-۷ بار بین ایران و ترکیه تردد کنم که این موضوع ریسک ابتلا به بیماری را افزایش می‌داد.
ندا شهسواری درنهایت گفت: بالاخره در سال منتهی به المپیک هم هستیم و نخواستم که ریسکی داشته باشم. لیگی که نیما و نوشاد عالمیان در آن فعالیت می‌کنند متمرکز در فرانسه است و نیازی به تردد نیست، اما مشکل اساسی‌ام برای حضور در ترکیه شیوع بیماری کرونا بود.
انتهای پیام/۴