فرمانده سابق سپاه قم:

شهید سلیمانی، آمریکا را سگ هار می‌دانست/ ظالم را باید در داخل کشور جست‌وجو کنیم/ برخی افراد با قدم‌زدن و خنده‌هایشان، عزّت مردم را از بین می‌برند

سردار احمدی با بیان این‌که شهید سلیمانی فرمود "آمریکا مانند سگ هار است" اما چه شده برخی افراد در مقابل امام خامنه‌ای می‌ایستند و دنبال مذاکره با آمریکا هستند؟ گفت: شهید سلیمانی نگران است که برخی افراد با خنده‌هایشان در دیدارهایشان با دشمنانِ ملّت ایران، عزّت مردم را از بین ببرند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار سرتیپ‌دوم پاسدار غلامرضا احمدی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و فرمانده سابق سپاه علی‌بن‌ابی‌طالب علیه‌السلام استان قم امشب در مراسم یادبود سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی که در حسینیه جماران بیرجند برگزار شد، با بیان این‌که مکتب امام علی علیه‌السلام متأسفانه در طاق‌چه منازل است گفت: شهید قاسم سلیمانی تربیت‌شده مکتب امام خامنه‌ای است و اگر مکتب شهید سلیمانی ظهور پیدا کند، مکتب امام خامنه‌ای احیا شده است.
وی افزود: شهید سلیمانی فرموده است “آمریکا مانند سگ هار است” اما چه شده برخی افراد در مقابل امام خامنه‌ای که فرمودند “جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد” می‌ایستند و می‌گویند “اگر تحریم را بردارند، یک ساعت تأخیر نمی‌کنم و با آمریکا مذاکره می‌کنم”؟
برخی افراد با قدم‌زدن و خنده‌هایشان، عزّت مردم را از بین می‌برند
فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: امیرعبدالهیان گفته است زمانی که معاون وزیر خارجه بودم و محمدجواد ظریف با جان کری وزیر خارجه آمریکا قدم زد، شهید سلیمانی تماس گرفت و گفت “با آمریکایی‌ها قدم می‌زنید؟”
سردار احمدی افزود: شهید سلیمانی نگران عزّت ملت است. نگران است که برخی افراد با خنده‌هایشان در دیدارهایشان با دشمنانِ ملّت ایران، عزّت مردم را از بین ببرند.
وی با بیان این‌که بشار اسد رئیس جمهور سوریه گفته است “اگر قاسم سلیمانی در سوریه کاندیدای ریاست جمهوری شود، همه مردم به او رأی می‌دهند” و سید حسن نصرالله نیز گفته است “اگر عزرائیل بپرسد روح تو را قبض کنم یا قاسم سلیمانی؟ می‌گویم روح من را چون وجود قاسم سلیمانی برای جهان اسلام، مفید‌تر است” اظهار کرد: این‌ها نشان‌دهنده عزّت است.
به جوانان اطمینان کنید
فرمانده سابق سپاه علی‌بن‌ابی‌طالب علیه‌السلام قم گفت: جایی که قاسم سلیمانی، حسن تهرانی‌مقدم و جوانان انقلابی میدان‌دار بودند جزو کشورهای برتر و حتی اول دنیا شدیم.
سردار احمدی افزود: امام خامنه‌ای در دیداری که با دست‌اندرکاران تولید داشتند فرمودند “مگر می‌شود جوانان ما موشک‌های دقیق و نقطه‌زن تولید کنند اما نمی‌توانند خودروهای باکیفیت تولید کنند؟”
وی با بیان این‌که امام خامنه‌ای فرمودند فضای داخلی کشور ایران برای تربیت دانشمند از فضای دوران ابن‌سینا بهتر است تصریح کرد: چه کسی اجازه نمی‌دهد؟ جریان دلبسته به غرب.
فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: مسئولان می‌توانند با اعتماد به جوانان، کشور را به سرمنزل مقصود برسانند.
سردار احمدی با بیان این‌که شهید سلیمانی در زمانی که قول داده بود، عمل کرد و بساط داعش را جمع کرد گفت: قاسم سلیمانی‌ها و حسن تهرانی‌ها می‌توانند بن‌بست‌ها را بشکنند.
مسئولان؛ فجایع داعش را بخوانند
وی تصریح کرد: اگر قاسم سلیمانی و اگر فرمانده او یعنی امام خامنه‌ای نبود، معلوم نبود اقدام شوم استکبار در ایجاد داعش، با جهان چه می‌کرد.
فرمانده سابق سپاه علی‌بن‌ابی‌طالب علیه‌السلام قم گفت: شهید سلیمانی در بازجویی از یکی از سران داعش که توسط رزمندگان اسلام دستگیر شده بود، خواست از اقدامات خبیثش بگوید. آن داعشی گفت “از اقوامم خواستم جهاد نکاح انجام دهند اما کسی پاسخ مثبت نداد. در را به روی آن‌ها قفل کردم و بنزین ریختم و همگی حدود ۸۰ نفر را زنده زنده سوزاندم.”
سردار احمدی با بیان این‌که فجایع داعش بسیار تکان‌دهنده است گفت: اگر شهید سلیمانی، رزمندگان اسلام و مدیریت معصوم‌گرایانه امام خامنه‌ای نبود، وضعیت امروز ما نیز مشخص نبود.
وی تأکید کرد: توصیه می‌کنم مسئولان، فجایع داعش را بخوانند چراکه باید بدانیم شهید سلیمانی و امام خامنه‌ای، چه آتشی را از سر اسلام دور کردند. باید قدرش را بدانیم.
در اسلام بن‌بست وجود ندارد
فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: امام خامنه‌ای در ۱۸ دی ۱۳۹۸ در دیدار با مردم قم، در اولین جلسه‌ای که ایشان یاد شهید سلیمانی را گرامی داشتند، فرمودند “در مقابل پیکر اربااربای شهید سلیمانی، تعظیم می‌کنم”.
سردار احمدی افزود: دومین صحبت امام خامنه‌ای ۲۷ دی‌ماه ۱۳۹۸ درباره شهید سلیمانی بود که مکتب شهید سلیمانی را بیان و فرمودند “خداوند به پیامبر اولوالعظم توصیه می‌کند امتت را سر دوراهی‌ها با ذکر ایام‌الله‌ها به راه راست هدایت کند”.
وی با بیان این‌که آیات قرآن همیشه جاری است و امروز جای فرعون، باید سران آمریکا را بگذاریم گفت: امام خامنه‌ای با اشاره به آیه قرآن درباره عبور حضرت موسی(ع) و یارانشان از رود نیل، فرمودند “من پیرو منطق این آیه هستم یعنی در اسلام بن‌بست وجود ندارد”.
فرمانده سابق سپاه قم با بیان این‌که اگر امروز شهید سلیمانی سر از خاک بردارد، بار دیگر به پای امام خامنه‌ای خواهد افتاد گفت: اخلاص و ولایتمداری شهید سلیمانی باعث شد میلیون‌ها نفر در تشییع پیکر مطهرش شرکت کنند و روز تشییع، به ایام‌الله تبدیل شود.
سردار احمدی با بیان این‌که امام خامنه‌ای فرمودند “ایام‌الله‌ها، گرامی داشته شود” گفت: امام خامنه‌ای فرمودند “شهید سلیمانی قهرمان ما و قهرمان جهان است” چراکه شهید سلیمانی باعث نجات منطقه می‌شود و در دوره حیاتش به گونه‌ای دشمنان را شکست داد و بعد از حیاتش به گونه‌ای دیگر دشمنان را شکست داد.
ظالم را باید در داخل کشور جست‌وجو کنیم
وی یادآور شد: ظالمی که امام خامنه‌ای در خطبه ۲۹ خرداد ۱۳۸۸ بیان فرمودند کسانی هستند که روزی در این مملکت رئیس جمهور بودند، بر مجلس تکیه زده بودند و سر سفره امام خمینی(ره) و ملّت ایران نشسته بودند اما امروز در مقابل ملّت ایران ایستاده‌اند.
فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان این‌که این ظالم را باید در داخل کشور جست‌وجو کنیم تأکید کرد: خود را بسنجیم برای ولی فقیه چکار کردیم؟
سردار احمدی تأکید کرد: بعد از وصیت‌نامه سیاسی الهی امام خمینی(ره)، وصیت‌نامه بزرگ دیگری به جز وصیت‌نامه شهید سلیمانی نوشته نشده است.
وی یادآور شد: در دیدار شهید سلیمانی با علما، ایشان گفتند “از یک سرباز به علما خصوصا مراجع بزرگ تقلید سخنی کوتاه دارم. سربازتان گزارش می‌دهد. همه شما امام را دوست داشتید. راه امام مبارزه با آمریکا بود. من می‌دیدم برخی خناسان سعی دارند علمای مؤثر در جامعه را به سکوت و ملاحظه‌کاری برای حمایت از رهبری وادار کنند. من آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای را بسیار مظلوم می‌بینم. ایشان نیازمند همراهی و کمک شماست”.
فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: در مستند “در میان آتش” شهید سلیمانی گفته است “روز هشتم جنگ ۳۳ روزه دکتر سعید جلیلی تماس گرفت و گفت باید به ایران بیایید اما گفتم نمی‌توانم. اما زمانی که گفتند امام خامنه‌ای دستور دادند در شورای عالی امنیت ملی حضور داشته باشید، رفتم. جلسه آماده حضور من و سپس حضور امام خامنه‌ای بود. منوچهر متکی وزیر خارجه وقتف گزارشی از سازمان ملل داد و گفت خبری نیست و برای پیروزی اسرائیل لحظه‌شماری می‌کنند. سعید جلیلی گزارش داد. نوبت به من رسید که گزارش سیاه از وضعیت دادم. در پایان گزارش گفتم خوش‌بینانه به من اطمینان کنید جنگ به نفع اسرائیل تمام می‌شود. امام خامنه‌ای فرمودند به گفته‌های حاج قاسم شک ندارم اما این جنگ، جنگ احزاب است. این جنگ قرار بود ۴۰ روز بعد شروع شود که با دستگیری دو سرباز صهیونیستی توسط حزب‌الله، بهانه دست صهیونیست‌ها قرار گرفت و شروع جنگ جلو افتاد. فرمودند برخلاف نظر شما در این جلسه اعلام می‌کنم خداوند در این جنگ فتح مبینی به حزب‌الله اعطا خواهد کرد و به قدری آشکار خواهد بود که جایگاه حزب‌الله تثبیت خواهد شد”.
به امام خامنه‌ای اطمینان کنیم
سردار احمدی تأکید کرد: به امام خامنه‌ای اطمینان کنیم. برخی افراد که دودل به غرب وابسته هستند، توجه کنند.
وی اضافه کرد: به این کشتی‌بان اطمینان کنیم چراکه امام خامنه‌ای، این کشتی را به صاحب اصلی‌اش تحویل خواهد داد.
فرمانده دوران دفاع مقدس یادآور شد: سال گذشته حسینیه جماران بیرجند و خیابان مجاور، مملو از جمعیت بود و امسال اگر شرایط شیوع بیماری کرونا نبود، قطعا مانند سال گذشته جمعیت زیادی حضور می‌داشتند.
انتهای پیام/۴