فرمانده سابق سپاه امام علی ابن‌ ابیطالب(ع) استان قم:

شهید سلیمانی برای آرمان‌های انقلاب خستگی‌ناپذیر بود/ کابوس انتقام سربازان آمریکایی را از درون متلاشی می‌کند

سردار احمدی با بیان این‌که با شهادت حاج قاسم انگیزه در ملت مسلمان زنده شد،گفت: ترامپ سربازانش را از محل شهادت حاج قاسم دور کرد اما باید بگوییم سربازانت را از تیررس بچه حزب اللهی‌ها دور می‌کنی با روحیه آنها چه خواهی کرد زیرا کابوس انتقام سربازان تو را از درون متلاشی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار سرتیپ‌دوم پاسدار غلامرضا احمدی فرمانده سابق سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) استان قم شب گذشته در مراسم گرامیداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که در حسینیه جماران بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی پیامی جز ناتوانی استکبار جهانی و ایادی آن نداشت و خون این شهید به امت مسلمان انگیزه مقاومت بخشید.
وی افزود: مقام معظم رهبری در پیامشان و در دیدار با خانواده شهید سلیمانی فرمودند که “شهادت شهید شما عظیم و متناسب با خدمات و زحمات این شهید بزرگوار بود”.
سرتیپ دوم پاسدار غلامرضا احمدی فرمانده سابق سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) استان قم بیان کرد: هیچ شهادتی به جز اینگونه به شهادت رسیدن نمی‌توانست در قبال خدمات حاج قاسم رضایت را در ۸۰ میلیون ایرانی و مردم لبنان، فلسطین، سوریه، عراق، افغانستان و سایر کشورهای اسلامی زنده کند.
احمدی با بیان این‌که سردار سلیمانی به مقامی رسید که رییس جمهور آمریکا از عصر پنجشنبه شخصا عملیات ترور را مدیریت کرده و تا بعد از شهادت از پشت دستگاه‌های مخابراتی کنار نرفت، عنوان کرد: این به معنای جایگاه وجودی شهید والامقام است.
وی اظهار کرد: آمریکایی‌هایی که داعیه بزرگی عالم را بعد از فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی داشتند شان و منزلت رییس جمهوری آمریکا را آنقدر پایین می‌آورند که در جبران ناکامی‌ها در عراق، سوریه، لبنان و افغانستان در لحظه‌ای که حاج قاسم هیچ سلاح دفاعی نداشت او را ترور کردند.
فرمانده سابق سپاه امام علی ابن‌ ابیطالب(ع) استان قم با اشاره به این‌که این اقدام مفتضحانه هیچ نتیجه‌ای جز قدرت اسلام و پایین آوردن قدرت پوشالی آمریکا نداشت، تصریح کرد: هیچ تئوریسین نظامی و تحلیلگر بین‌المللی غیر از زبونی و عجز ترامپ، پنتاگون و ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار سرباز آمریکایی هیچ قضاوت دیگری نمی‌تواند داشته باشد.
حاج قاسم سلیمانی یادگار نماینده قدرتمند ۴۰ ساله ایران اسلامی بود
احمدی بیان کرد: حاج قاسم سلیمانی یادگار نماینده قدرتمند ۴۰ ساله ایران اسلامی بود اگر جوانان به دنبال جوهره سلیمانی، باکری، کاوه و شوشتری‌ها هستند باید تاریخ را بررسی و شخصیت این انسان‌ها را تحلیل کنند.
وی با بیان این‌که آمریکایی‌ها برای تحمیل جنگ بر ما بیش از ۳۰ نشست در منطقه گذاشتند تا پیروزی راحت‌الحلقومی را به صدام ارزانی دهند، افزود: اما همان خطی که روزی حاج قاسم سلیمانی در کنار عزیز جعفری ادامه داد امروز جوانان ما با تاسی از خط امام(ره) و مقام معظم رهبری ادامه خواهند داد.
فرمانده سابق سپاه امام علی ابن‌ ابیطالب(ع) استان قم اظهار کرد:حاج قاسم سلیمانی یادگار نماینده قدرتمند ۴۰ ساله ایران اسلامی بود و خط امام و مقام معظم رهبری یک جوان روستایی کرمان را به جایی رساند که امروز سربازان قاسم سلیمانی پشت مرزهای اسراییل پا می‌کوبند و منتظر حکم رهبری هستند.
احمدی بیان کرد: آمریکایی‌ها تا پنج کیلومتری بغداد آمدند و سخنگوی داعش اعلام کرد که تا ۲ ماه دیگر چهار مرکز مقدس شیعیان و ۶ ماه دیگر مشهد را را به خاک یکسان خواهد کرد اما به برکت خون شهدا نه تنها اتفاق نیفتاد بلکه جبهه اسلام ۲ هزار کیلومتر در منطقه تحت مسئولیت آمریکایی‌ها نفوذ کرده است.
رستاخیز نهضت بزرگی با خون حاج قاسم سلیمانی رخ داده است
وی تصریح کرد: این رستاخیز نهضت بزرگی است که با خون حاج قاسم سلیمانی رخ داده است و تمام کسانی که به گفته مقام معظم رهبری به دنبال انتقام سخت هستند به قاسم سلیمانی‌ها اقتدا کنند.
فرمانده سابق سپاه امام علی ابن‌ ابیطالب(ع) استان قم با اشاره به صحبت سردار پوردستان که گفته بود از ابتدای شهادت سردار تاکنون آمریکایی‌ها به ۱۶ کشور متوسل شدند تا میانجی‌گری کند، گفت: در پیام آنها آمده بود ایران هرچه بخواهد می‌دهیم اما به فکر انتقام نباشد.
خون بهای حاج قاسم برداشتن تحریم‌ها نیست
احمدی عنوان کرد: در شبکه تلویزیونی افق یکی از تحلیلگران اعلام کرده که حتی آمریکایی‌ها پیشنهاد برداشتن همه تحریم‌ها را داده‌اند اما باید بدانند که خون بهای حاج قاسم برداشتن تحریم‌ها نیست.
وی تاکید کرد: از تمام کسانی که با قاتلان سردار حاج قاسم سلیمانی‌ها مذاکره می‌کنند می‌خواهیم که خون بهای سلیمانی تحریم‌ها نیست و این خطای استراتژیکی است که ترامپ انجام داده و با این پیام‌ها حل نمی‌شود.
فرمانده سابق سپاه امام علی ابن‌ ابیطالب(ع) استان قم گفت: دو نامه از پمپئو برای سردار ارسال شد اما هیچکدام را باز نکرد زیرا برایش ارزشی قائل نبود و این حرکت ولایت‌مداری او را نشان می‌داد زیرا مقام معظم رهبری هم به نخست وزیر ژاپن گفتند اگر از ترامپ پیام دارید نگویید چون شایسته بحث نمی‌دانم و اگر نامه‌ای هم با خود آورده‌اید از جیبتان بیرون نیاورید.
احمدی با بیان این‌که سپهبد شهید قاسم سلیمانی مجموعه از از فضایل است، افزود: این شخصیت به نحوی مقام دوم کشور بعد از مقام معظم رهبری بود که همه این فضایل از ولایتمداری وی نشات گرفته بود.
روی سنگ قبرم بنویسید سرباز قاسم سلیمانی نه عنوان‌های دیگر
وی بیان کرد: حاج قاسم سلیمانی قبل از شهادت محل قبرش را انتخاب و به فرزندشان گفته بود چه جایی وی را دفن کنند همچنین در وصیت نامه شهید آمده است که از هیچ نام و منصب اجتماعی جز سرباز سلیمانی در سنگ قبرم استفاده نکنید، حاج قاسم قبل از هر چیز جای قبرش را تعیین کرد تا برخی‌ها به فکر قصرسازی نیفتند.
فرمانده سابق سپاه امام علی ابن‌ ابیطالب(ع) استان قم گفت: شک ندارم با تقوایی که شهید سلیمانی داشت سر دوراهی‌ها از مرکزی الهام می‌گرفت.
احمدی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که آغازش با جوانان است، افزود: جوانان باید بدانند که سلیمانی خستگی‌ناپذیر برای آرمان‌های انقلاب بود.
وی خاطرنشان کرد: حاج قاسم هیچوقت به دنبال حق و حقوق و حکم ماموریت‌های خارجی نبود و روحیه ضد استکباری وی باعث شد که اعتماد و توکل او به خدا جهان اسلام را با تاسی از پیامبراسلام (ص) و خاندان پاکش نجات دهد.
فرمانده سابق سپاه امام علی ابن‌ ابیطالب(ع) استان قم بیان کرد: فرزند سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در جایی گفته بود که انتقام خون پدرم را عمو سید حسن خواهد گرفت اما باید گفت که امروز به برکت خون آن شهید والامقام جوانان در سراسر جهان اسلام از خون حاج قاسم نخواهند گذشت و امروز زینب عزیز میلیون‌ها عمو همچون سید حسن نصرالله دارد.
احمدی اظهار کرد: برخی‌ها پشت تریبون‌ها اعلام می‌کنند اگر برجام هیچ نتیجه‌ای نداشت سایه جنگ را برداشت اما بعد از کمتر از ۲۰ ساعت مقام معظم رهبری گفتند که سایه جنگ را ملت ایران برداشته‌اند و مشکل ملت باید با همین جوانان حل شود.
جانبازی قاآنی کمتر از سلیمانی نیست
وی با بیان این‌که حاج قاسم سلیمانی اسوه و الگو برای اطاعت از مقام معظم رهبری بود، گفت: امروز انتخاب سردار قاآنی به عنوان جانشین سردار سلیمانی و فرمانده سپاه قدس انتخابی هوشمندانه است زیرا جانبازی قاآنی کمتر از سلیمانی نیست.
فرمانده سابق سپاه امام علی ابن‌ ابیطالب(ع) استان قم اظهار کرد: قاآنی مطرح نشد زیرا حاج قاسم بود همانگونه که مقام معظم رهبری قبل از حضرت امام( ره) اینگونه مطرح نبودند اما در شجاعت، شهامت، ولایتمداری و ساده زیستی ایشان هیچ جای شکی نیست.
احمدی با بیان این‌که با شهادت حاج قاسم انگیزه در ملت مسلمان زنده شد، تصریح کرد: ترامپ سربازانش را از محل شهادت حاج قاسم دور کرد اما باید بگوییم سربازانت را از تیررس بچه حزب اللهی‌ها دور می‌کنی با روحیه آنها چه خواهی کرد زیرا کابوس انتقام سربازان تو را از درون متلاشی خواهد کرد.
کاهش عمر اسرائیل به کمتر از ۲۵ سال
وی تاکید کرد: الان می‌توان پیش‌بینی کرد که ۲۵ سال عمر اسراییل که مقام معظم رهبری اعلام کردند به برکت خون حاج قاسم به نصف خواهد رسید.
انتهای پیام/۱۲۷