دوست شهید غلامی:

شهید غلامی خود را وقف دفاع از کشور کرد/ مسئله شیمیایی او را از آرمان‌هایش دور نکرد

دوست شهید غلامی گفت: سردار شهید غلامی از دوران نوجوانی خود را وقف دفاع از کشور در دوران انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و بعد از جنگ کرده بود و لحظه‌ای از فکر خدمت به کشور غافل نبود.

محمدرضا الهی رزمنده هشت سال دفاع مقدس و از دوستان سردار شهید ابراهیم غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: شهید غلامی اهل روستای اسنان بخش مرکزی شهرستان بیرجند است.
وی افزود: من از نوجوانی با شهید غلامی دوست بودم و در برنامه‌هایی که به واسطه بسیج در سطح روستا برگزار می‌شد با یکدیگر حاضر می‌شدیم.
دوست شهید غلامی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی سردار غلامی، بیان کرد: سردار غلامی فردی متواضع، ساده‌زیست و مؤمن بود. همیشه اول وقت و با جماعت نماز می‌خواند، در سلام گفتن سبقت می‌گرفت و همیشه در کارهای خیر و عام‌المنفعه پیش‌قدم بود.
الهی عنوان کرد: علی‌رغم این‌که شهید غلامی در دوران انقلاب اسلامی نوجوان بود اما همیشه در برپایی راهپیمایی، حضور در تظاهرات‌ها و توزیع اعلامیه‌های امام خمینی(ره) نقشی پررنگ داشت و بسیار فعال بود.
وی با بیان این‌که آن زمان رادیو در سطح روستا نبود یا کم بود، افزود: شهید غلامی با توزیع گسترده اعلامیه‌های امام خمینی(ره) مردم را در روستاها و نقاط دوردست از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی آگاه می‌کرد و نقش بسیار زیادی در روشنگری مردم آن زمان داشت.
الهی با بیان این‌که شهید غلامی از جمله پاسداران ابتدای انقلاب اسلامی بود، گفت: شهید غلامی قبل از حضور در جبهه عضو سپاه شده بود و در دوران دفاع مقدس در جبهه حضور چشم‌گیری داشت به گونه‌ای که در یکی از عملیات‌ها به شدت مجروح و شیمایی شده بود.
وی اظهار کرد: سردار شهید غلامی علی‌رغم موقعیت خوب، سابقه کاری و درجه‌ای که داشت بسیار ساده زندگی می‌کرد در صورتی که می‌توانست زندگی فوق‌العاده‌ای از نظر امکانات داشته باشد اما ساده و بی‌ریا بود‌.
الهی گفت: شهید غلامی به واسطه جراحات و مسئله شیمیایی شدن که از دوران جنگ به یادگار داشت بارها مورد عمل‌های جراحی زیادی قرار گرفت اما هیچ‌گاه مسئله شیمیایی و جانبازی او را از هدف و آرمان‌هایش دور نکرد بلکه روزبه‌روز عشق و علاقه‌اش برای کمک و خدمت‌رسانی بیشتر می‌شد.
وی بیان کرد: علی‌رغم این‌که شهید غلامی بازنشسته شده بود اما با حضور در بسیج برای دفاع از کشور لحظه‌ای آرام و قرار نداشت و در نهایت به آنچه حقش بود رسید. شهادت حق و لیاقت سردار غلامی بود که به آن نائل شد.
الهی اظهار کرد: شهید غلامی از دوران نوجوانی خود را وقف دفاع از کشور در دوران انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و بعد از جنگ کرده بود و لحظه‌ای از فکر خدمت به کشور غافل نبود.
وی افزود: شهید غلامی به دلیل شیمایی شدن در جبهه گاهی اوقات کاملا بی‌هوش می‌شد به گونه‌ای‌که شاید بیش از ۷ ساعت در شبانه‌روز به همین وضعیت بود و این شرایط را خودش، همسر و فرزندانش طی این سال‌ها تحمل کرده بودند.
الهی به فعالیت‌های این یادگار هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: شهید غلامی بعد از اتمام جنگ مدتی در سازمان فرودگاه‌های کشور و سیستم امنیت پرواز فعالیت داشته است‌.
وی بیان کرد: شهید غلامی به دلیل شیمایی بودن باید در منطقه‌ای که دارای هوای رطوبتی است، زندگی می‌کرد به همین دلیل به کیش رفت و به مدت ۱۷ سال در جزیره کیش زندگی کرد.
الهی اظهار کرد: پدر و مادر شهید غلامی از دنیا رفته‌اند.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴
خبر مرتبط:
سردار غلامی در غرب کشور به شهادت رسید