نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

شهید چمران سمبل اساتید بسیجی است/ لزوم واکسینه کردن جامعه در برابر ویروس غرب‌پرستی

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه انتخابات ۱۴۰۰ همه معادلات را تغییر داد و بهترین زمان برای توسعه اندیشه بسیجی است، گفت: بسیجیان باید جامعه را در برابر ویروس غرب پرستی واکسینه کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان،آیت الله سیدعلیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی امروز در دیدار رئیس و اعضای شورای بسیج اساتید استان که به مناسبت سالروز شهادت دکتر چمران برگزار شد، ضمن تبریک میلاد امام رضا(علیه السلام)، بزرگداشت یاد شهید دکتر مصطفی چمران، و تقدیر از حماسه آفرینی مردم ایران در انتخابات ۱۴۰۰، اظهار کرد: به طور یقین دوباره دست قدرت و مدد الهی در این انتخابات دیده شد، به طوری که همه بیگانگان و بیگانه پرستان، که این شرایط را در این هشت سال ایجاد کرده بودند، به صورت هماهنگ، ایجاد یأس و نامیدی می کردند تا مردم در انتخابات شرکت نکنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در ادامه گفت: اما مردم بصیر ایران، کاملاً دوست را از دشمن تشخیص دادند و حماسه آفریدند، آنجایی که توأمان علم و ایمان همراه باشد خیلی ارزشمند است، شهید دکتر مصطفی چمران منحصر در شخص نیست، اولیائ خدا چهره هایشان پنهان است، سمبل تمام اساتید حزب اللهی و بسیجی شهید چمران است، که می توان او را به عنوان استاد و دانشمند قابل قبول و انگشت نما و در عین حال سراسر ایمان معرفی کرد.
وی افزود: درست این است که علم و ایمان با هم باشد، اگر ایمان باشد و علم نباشد، هر یک جدای از دیگری مشکل ایجاد می کند، فردی که دین داشته باشد اما علمی نداشته باشد، وارد خرافات می شود، و بالعکس، دانشمندی که علم دارد ولی ایمان ندارد، دزدی است بی بدیل، دنیا را ویران می کند، مشکلاتی که امروز در دنیا وجود دارد از بی سوادی نیست، بلکه از بی‌ایمانی است.
امام جمعه بیرجند بیان کرد: اساتید بسیجی باید به مجموعه علم و ایمان تکیه کنند، باید این اندیشه را توسعه داد، خوشبختانه زمینه چه در جهان و چه در ایران فراهم است، این انتخابات مردم همه معادلات را تغییر داد و بهترین زمان برای توسعه اندیشه بسیجی است، باید فرصت را غنیمت شمرد، اگر بنشینم و این فرصت از دست برود، فایده ای ندارد.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه دانشگاه سرنوشت ساز برای کل جامعه است، گفت: دانشجویان جوان، خیلی زود خودسازی می کنند، نباید این جوانان را رها کرد تا دیگران بر آنها مسلط شوند، به نقل از بردار شهید چمران، مادرخانم شهید چمران یک آدم خود ساخته بود و با مال شخصی یک یتیم خانه احداث کرده بود و با وجود اینکه روی ویلچر بود اما خودش این یتیم خانه را مدیریت می کرد، ایشان به دکتر چمران می گفت من شما را در اوج کمال و معرفت می بینم اما در صخره ها و کوه ها، در حالی که با دختر من زندگی نمی کنید، همان چه که بعدها پیش آمد.
وی ادامه داد: بعد انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) در پی جنگ هشت ساله به نیرو نیاز داشت، ایشان همه چیز را رها کرد و به کوه ها و صخره ها در ایران و لبنان آمد؛ چرا که اسلام نیاز دارد، این مهم است، حل فرمول های علمی، نیاز و ضرورت زندگی بشر است، اما هنر این است که در کنار آن علم، پشت پرده را ببیند، راه را از چاه تمیز بدهد، والا علمی که شهرها را ویران کند و مردم را آواره کند، باعث خرابی است.
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی بیان کرد: اگر بی سوادهای مغول می بودند ماه ها طول می کشید تا شهری را ویران کنند، اما دانشمندان بی ایمان امروزی تنها با کلیک بر روی یک دکمه یک شهر را در لحظه ویران می کنند، آخرت و معاد را ویران می کنند، امروز با ویروس کرونا درگیر هستیم، در حالی که ویروس خطرناکتر لیبرال دموکراسی غرب است، درست است که باید رعایت اصول بهداشتی را کرد، اما ویروس غرب پرستی خطرناک تر است.
آیت الله عبادی ادامه داد: بسیجیان باید امروز با واکسینه کردن مردم در برابر ویروس غرب پرستی تلاش کنند مردم دچار ضرر نشوند، همه تجربه ها نشان داد آنچه که می ماند حق است، خداوند در قرآن کریم می فرماید«أَمَّا مَا يَنْفَعُ النَّاسَ فَيَمْكُثُ فِي الْأَرْضِ ..» حق این طوری است.
وی خطاب به اساتید بسیجی استان گفت: شما خیلی از سختی ها را تحمل کردید، امروز مقطع عوض شده و وظیفه شما نیز عوض شده است، باید خیلی تلاش کرد، برای نجات نوع انسان، ببینید در کشورهای مختلف جهان چه می کنند، زنان و کودکان را می کشند، مردم را آوره و خانه هایشان را تخریب می کنند، به کشورهای فقیر تجاوز می کنند و زیرساختهایش را از بین می برند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی در پایان عنوان کرد: هر جا قدم شوم لیبرال دموکراسی غرب آمد خراب کاری درست کردند، باید از این جنایات پرده برداری شود، باید به جهانیان گفت که اینها با جامعه بشری چه می کنند، همچنین سرنوشت مقدس ظلم ستیزی، راه حق و عدل را برای همه ایرانیان آرزو می کنم.
انتهای پیام /۳