سردار قاسمی در یادواره شهدای عملیات کربلای 2 وچهل شهید روستای بیهود:

شهید کاوه محبوبیت خاصی در کردستان داشت /فرهنگ شهید و شهادت سرآمد فرهنگ عمومی هرکشوری است

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) گفت:هویت هرجامعه بسته به فرهنگ آن جامعه دارد وفرهنگ شهید و شهادت سرآمد فرهنگ عمومی هرکشوری است و هرجامعه ای که می خواهد زنده باشد لازم است که فرهنگ شهادت را داشته باشد.

به گزارش خاورستان به نقل از نسیم قاین، سردار قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی در مراسم یادواره شهدای روستای بیهود و شهدای عملیات کربلای ۲ که شب گذشته در محل مسجد جامع روستا برگزار شد اظهارکرد:عزت هر کشور و جامعه ای به فرهنگ جامعه بستگی دارد
وی با بیان این که فرهنگ غنی شهادت در کشور ما الگو ومنشور است گفت:در انقلاب اسلامی ،در دفاع مقدس وجبهه ما این فرهنگ زنده است و همان طور که عاشورا و راه امام حسین (ع) زنده است همه آزادی خواهان و آزادگان دنیا به فرهنگ حسینی و عاشورایی و شهیدو شهادت افتخار می کنند.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) ادامه داد:هویت هرجامعه بسته به فرهنگ آن جامعه دارد وفرهنگ شهید و شهادت سرآمد فرهنگ عمومی هرکشوری است و هرجامعه ای که می خواهد زنده باشد لازم است که فرهنگ شهادت را داشته باشد.
وی افزود:جامعه بدون جهاد و رزم ومجاهد هیچ هویتی ندارد ومرده است
سردار قاسمی اظهارداشت:فرهنگ شهادت ارثی است که از اولیاء الله به ما رسیده است وما باید این فرهنگ اصیل را زنده نگه داریم .
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) با بیان این که فرهنگ جهاد به معنای سختی کشیدن و زجر کشیدن نیست گفت:فرهنگ جهاد و شهادت به معنای عزت و افتخار است.
سردار قاسمی با اشاره به واقعه کربلا و صبر و استقامت حضرت زینب(س)گفت:زینب(س) پیام رسان کربلا بود و بود وکاری که حضرت زینب(س) کرد کمتر از شهادت امام حسین (ع)نبود
وی ادامه داد: در حال حاضرکار زینبی مادارن و خواهران وپدران و فرزندان شهدا کمتر از شهادت نیست.
سردار قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: شهادت بزرگترین منطق است و ما به دنیا آمده ایم که کمال برسیم و چه مسیروفیضی بالاتر از شهادت، که صراط حق و مسیر حق همان مسیر شهادت است.
وی افزود: ارزشهای دفاع مقدس را باید به تصویر بکشیم تا دشمنان بفهمند که شهدای ما چه کردند.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) ادامه داد:فرهنگ جهاد و شهادت فرهنگ تندروی نیست بلکه شهدا در فرهنگ انقلابی وجهادی پیشگام بودند و روحیه ایثار و شهادت را باید از شهدا یاد بگیریم.
سردار قاسمی در بخش پایانی سخنان خود به رشادتهای شهید کاوه در کرستان اشاره کرد و گفت: شهید کاوه محبوبیت خاصی در کردستان داشت و افتخار ما خراسانیها هم این است که همشهری شهید کاوه هستیم و هیچ وقت جان فشانیها و رشادتهای شهید کاوه در کردستان از ذهن مردم منطقه پاک نخواهد شد.
انتهای پیام / ۳