استاندار خراسان جنوبی:

شوراها،از تمام ظرفیت های موجود در راستای حل مشکلات مردم استفاده نمایند/قول مساعدت وزرای نیرو و راه در جهت انتقال آب به استان و دوبانده کردن جاده های استان

استاندار خراسان جنوبی با بیان این که اعضاء محترم شوراها منتخبین مردم هستند، گفت: آن ها باید با تمام ظرفیت موجود، در راستای حل مشکلات هم استانی ها کوشا باشند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، وجه اله خدمتگزار استاندار خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در دیدار با اعضاء شوراهای اسلامی خراسان جنوبی، ضمن تبریک پیشاپیش روز شوراها، اظهار کرد: شوراهای اسلامی همواره به عنوان بازوان اجرایی دولت، مورد توجه بوده اند.
وی با بیان این که شوراها از متن و بطن مردم برخاسته و در واقع منتخب مردم به شمار می آیند، تصریح کرد: این عزیزان در عرصه های مختلف همیشه فعال بوده و نقش بسزایی داشته اند.
استاندار خراسان جنوبی با بیان این که شور ومشورت، ریشه در باورها و اعتقادات دینی انسان ها دارد، خاطرنشان کرد: اهمیت شوراها بر احدی پوشیده نیست.
خدمتگزار ضمن اشاره به اعتماد مردم به شوراها در جامعه، بیان کرد: آنچه که مهم است آن است که اعضای شوراهای اسلامی نیز باید از این ظرفیت، جهت پیگیری و مرتفع ساختن مشکلاتی که مردم با آن مواجه هستند،کوشا باشند.
وی مردم خراسان جنوبی را مردمی انقلابی، ولایتمدار، متدین و همیشه در صحنه دانست و یادآور شد: مردم خراسان جنوبی همواره نشان داده اند که در تمامی عرصه ها و صحنه ها و خصوصا در عرصه انتخابات؛ بهترین حامی و پشتیبان برای مسئولین بوده و خواهند بود.
وی با بیان این مطلب که بدون شک، مردم خراسان جنوبی سزاوار بالاترین خدمتگزاری هستند، متذکر شد: انتظار می رود که در ادامه پیگیری مشکلات مردم استان توسط بنده و همکارانم در مرکز، مسئولین کشوری در بخش های مختلف در راستای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مردم این استان از هیچ کوششی فروگذار نکنند.
وی در ادامه صحبت هایش ضمن اشاره به حضور پرشور مردم استان در انتخابات اسفندماه سال ۹۴، اظهار داشت: لازم به ذکر است که معدل مشارکت مردم در خراسان جنوبی، از متوسط کشوری در انتخابات های مختلف از جمله انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی، مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، بالاتر بوده است.
استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: این امر، نشان دهنده علاقه مندی مشارکت مردم این استان در سرنوشت سیاسی خودشان است که باید آن را به درستی قدر بشناسیم.
خدمتگزار با اشاره به این نکته که دوران رقابت ها دیگر به پایان رسیده است، اذعان داشت: آنچه که در حال حاضر باید به آن توجه کنیم، آن است که همگی دست در دست یکدیگر داده و بدور از هرگونه شعار و سیاه نمایی جهت توسعه، عمران و آبادانی استان خراسان گام برداریم.
وی با بیان این که باید قبول کنیم که دولت با یکسری محدودیت هایی روبرو است، گفت: متاسفانه این محدودیت های مالی ذکر شده در سال های اخیر، دولت را در اجرای برخی از برنامه ها با مشکل مواجه کرده است.
استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر این که از هر فرصتی در راستای پیگیری و حل مشکلات استان استفاده می کنیم، تصریح کرد: به عنوان اولین استان در سال جاری، گزارش جامعی از اقدامات انجام شده در بخش های مختلف و نیز مشکلاتی که خراسان جنوبی با آن مواجه است را به هیات دولت ارائه نمودیم و رئیس جمهوری محترم نیز توجه ویژه به خراسان جنوبی را به عنوان یک اولویت مهم کاری پذیرفتند.
خدمتگزار با بیان اینکه در سه سال اخیر اقدامات بسیار خوبی در استان خراسان جنوبی به انجام رسیده، گفت: در جلسه مذکور، مطالبات و درخواست های استان در بخش های مختلف نیز به اطلاع اعضای هیات دولت و شخص رئیس جمهوری رسید.
وی اجرای مصوبات سفر دولت یازدهم به استان را، مورد تاکید جدی قرار داده و بیان کرد: با دستور ویژه ای که رئیس جمهوری در این جلسه صادر کردند مقرر شد باقیمانده این اعتبار نیز در سال جاری به خراسان جنوبی، تخصیص یابد و در پروژه های مورد تصویب هزینه شود.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به این که همچنین در این جلسه، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در خصوص پرداخت باقیمانده تعهدات سفر کاروان تدبیر و امید به استان قول مساعد دادند، افزود: وزاری نیرو و راه و شهرسازی نیز درزمینه اجرای طرح انتقال آب به استان و تسریع در زمینه دوبانده کردن مسیرهای مواصلاتی استان ونیز اتصال استان به خط ریلی راه آهن سراسری قول مساعد دادند.
خدمتگزار وجود مرز مشترک استان با کشور افغانستان را، یک ظرفیت مهم برای توسعه تجارت برشمرد و گفت: بدون شک فعال کردن بازارچه های مرزی استان یکی از مهمترین راه های رونق اقتصادی در استان است که به دلیل این که کشور افغانستان سازوکارهای خاص خودش را دارد، بلا تکلیف مانده ولی از جانب ما،با جدیت کامل پیگیری می شود.
وی در بخش دیگری از صحبت هایش با بیان اینکه در حال حاضر، بالغ بر ۴۲ درصد از پست های سازمانی در خراسان جنوبی بلاتصدی است، خاطرنشان کرد: انتظار می رود که در خصوص استفاده هر چه بهتر از ظرفیت های استانی، برنامه ریزی های کاملی صورت پذیرد.
استاندار خراسان جنوبی ضمن اشاره به نامگذاری سال ۹۵ از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان “اقتصاد مقاوتی ، اقدام و عمل”،اظهار داشت: تاکنون تعداد ۵ جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی در خراسان جنوبی برگزار شده و این در حالی است که همه دستگاه های اجرایی برای تحقق این شعار سال، باید در حوزه های مختلف کاری، از تمام توان کاری و اداری خود استفاده کنند.
لازم به ذکر است که در این جلسه هر یک از اعضای شوراهای اسلامی استان به ارائه دیدگاه ها و پیشنهادات خود در حوزه های مختلف کاری پرداختند.
انتهای پیام ۱۰۱/