مسئول سازمان بسیج علمی و فناوری خراسان جنوبی:

شورای جهاد علمی در شهرستان‌ها فعال شوند/وقف باید به عرصه علم و پژوهش تسری یابد

فرخنده با بیان اینکه شورای جهاد علمی در هر شهرستان ها باید فعال شوند، گفت: یکی از محورهای بسیج علمی، پژوهشی و فناوری ایجاد قرارگاه جهاد علمی در استان است که موجب هم افزایی ظرفیت های حاکمیتی و مردمی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی فرخنده مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان‌ جنوبی‌ ظهر امروز  چهارشنبه در جمع مخترعین و صاحبان ایده شهرستانهای سراسر خراسان جنوبی اظهار کرد: مسئولان اگر از نخبگان علمی و پژوهشی حمایت کنند در پیشرفت کشور تحولی رخ می دهد.

وی ادامه داد: حمایت نکردن از مخترعان، پژوهشگران و صاحبان ایده و فکر باعث تشدید پدیده فرار مغزها خواهد شد.

فرخنده با اشاره به اینکه به دنبال ارتباط شبکه مخترعان در استان هستیم، گفت: ارتباط گیری نخبگان موجب هم اندیشی و استفاده از تجربیات یکدیگر خواهد شد.

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان‌ جنوبی‌ با بیان اینکه جشنواره استانی جهادگران علم و فناوری در قالب چهار پیش رویداد در چهار شهرستان طبس، قاین و بیرجند در حال برگزای است، تصریح کرد: آب، اقتصاد مرز، محصولات استراتژیک، گیاهان دارویی، معدن و صنادیع دستی براساس طرح‌های فناورانه از موضوعات این جشنواره است.

وی افزود: این جشنواره در ۲ بخش علمی پژوهش، خانه نخبگان علوم انسانی و طرح های فناورانه برگزار می شود و کلیه نیروهای مسلح استان، سازمان ها، مراکز عملی و دانشگاهی استان در این جشنواره حضور خواهند داشت.

فرخنده خاطر نشان کرد: از طرح های فناورانه توسط بسیج علمی و رسیدن آنها به مرحله تجاری سازی حمایت مادی و معنوی می شود.

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان‌ جنوبی‌ با بیان اینکه شورای جهاد علمی در هر شهرستانی باید فعال شوند، ادامه داد: یکی از محورهای بسیج علمی، پژوهشی و فناوری ایجاد قرارگاه جهاد علمی در استان است که موجب هم افزایی ظرفیت های حاکمیتی و مردمی خواهد شد.

وی به ایجاد پایگاه های علمی بسیج در راستای گفتمان سازی علمی در سطح جامعه اشاره کرد و گفت: بسیج علمی برای همکاری، تعامل و هم افزایی با مراکز علمی و دانشگاه ها قرارداد انعقاد کرده است.

فرخنده در ادامهبا تأکید بر اینکه وقف باید به عرصه علم و پژوهش تسری یابد، عنوان کرد: متاسفانه در عرصه علم و فناوری، وقفی در استان وجود ندارد که بتوان برای ارتقای سطح علمی دانشجویان و دانش آموزان استفاده شود.

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان‌ جنوبی‌ در پایان از برپایی نمایشگاه ظرفیت های نخبگانی استان در هفته پژوهش خبر داد.

انتهای پیام/۱۰