نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

شورای نگهبان باید فیلتری جهت انتخاب افراد شایسته باشد

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: شرط اولیه رسیدن جامعه‌ای به آرمان‌هایش نقش مؤثر شورای نگهبان است باید فیلترها به موقع انجام شود و همه افراد مسئول کار خود را به طور صحیح انجام دهند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی در دیدار با مسئولان دفاتر و ناظرین شورای نگهبان استان ضمن تبریک سالروز تأسیس شورای نگهبان، اظهار کرد: جامعه ما آرمان‌هایی دارد که آرمان‌های انبیا و اسلام است.
وی افزود: در جهت رسیدن به آرمان‌های اسلامی راه زیادی را پیموده‌ایم؛ بسیاری از موانع بیرونی، سلطه استعمارگران را کنار زده‌ایم اما تا رسیدن کامل به آرمان‌ها فاصله زیادی وجود دارد.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: زمانی به آرمان‌ها خواهیم رسید؛ مسئولانی متصدی امور باشند که تمام همتشان پیاده کردن قانون اساسی باشد.
آیت‌الله عبادی تصریح‌کرد: آرمان‌های اسلامی با دید کارشناسی از احکام اسلامی گرفته شده است که اگر به آن‌ عمل شود به آرمان‌ها می‌رسیم.
وی عنوان کرد: وقتی کسانی متولی و متصدی پیاده کردن قانون اساسی باشند و کسانی به قانون مصوبات مجلس راه پیدا کنند به آرمان‌های انقلاب خواهیم رسید.
در مجلس اسلامی کسانی باید باشند که در ریل اسلامی حرکت کنند
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان این‌که دولت اسلامی تنها نیروی اجرایی نیست، بیان کرد: در مجلس ۱۰۰ درصد اسلامی باید کسانی باشند که انگیزه آن‌ها این باشد که بتوانند در ریل اسلامی حرکت کنند.
آیت‌الله عبادی متذکر شد: اگر نمایندگان مجلس کارایی لازم را نداشته باشند مصوبات آن‌ها نیز کارآمد نخواهد بود.
وی ادامه داد: باید کسانی عهده دار مسئولیت و انتخاب شوند که از جهت انقلابی و عدم سازش با بیگانه واجد شرایط باشند و مردم از ثمره آن کامشان شیرین شود.
ایجاد جامعه اسلامی از وظایف دولت است
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی مطرح کرد: دولت اسلامی باید تمام همتش این باشد که زمینه‌هایی فراهم کند که جامعه اسلامی شود و رشد کند و ایجاد جامعه اسلامی از وظایف دولت است.
آیت‌الله عبادی تصریح کرد: دولت باید همه تلاش خود را انجام دهد تا همه نهادها اصلاح شوند البته در سیستم لحاظ شده است اما در اجرا دیده نمی‌شود چرا که اگر عمل شود به آرمان تمدن اسلامی می‌رسیم.
وی افزود: برای رسیدن به آرمان‌های اسلامی مقدماتی چون کنترل، نگهبانی و حفاظ می‌خواهد برای اینکه انقلاب به دست نا اهل نیافتد باید از سرچشمه کنترل شود.
شورای نگهبان در رسیدن به آرمان‌های جامعه اسلامی نقش مؤثری دارد
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: شرط اولیه رسیدن جامعه‌ای به آرمان‌هایش نقش مؤثر شورای نگهبان است باید فیلترها به موقع انجام شود و همه اعم از داوطلبان مسئولیت و مردم موظف هستند کار خود را به طور صحیح انجام دهند.
شورای نگهبان باید فیلتری جهت انتخاب افراد شایسته باشد
آیت‌الله عبادی بیان کرد: شورای نگهبان در حد وسع بشری باید کمک کند و فیلتری باشد تا افرادی که بر مردم مسلط می‌شوند شایسته باشند او وظیفه خود را انجام داده است هر چند اگر به نتیجه نرسد.
انتهای پیام/ ۱۳۵