نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی:

شورای نگهبان بدون توجه به جوسازی ها به وظیفه اش عمل کرد / عاملان وضع موجود به میدان آمدند که چکار کنند؟

نصیرایی گفت: خوشبختانه شورای نگهبان بدون اینکه تحت تاثیر جوسازی ها و فشارها قرار بگیرد، حقوق مردم را رعایت کرده و وظیفه خود را به درستی انجام داده است.

حجت الاسلام مجید نصیرایی نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خاورستان، در خصوص تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان، اظهارکرد: در این خصوص اصل قضیه این است که قانون فصل الخطاب است. صلاحیت افراد هم به خودشان، سوابقشان و افکار و برنامه هایشان برمی گردد. اینکه آیا این افراد مدیر، مدبر و رجل سیاسی و مذهبی هستند یا خیر، همه به شخصیت و سوابق خودشان مربوط می شود.وی بیان کرد: در حالی که قانون خیلی از افرادی را پذیرفته که اکنون در دولت مشغول بکار هستند و تریبونی در دستشان است، اما حالا همین افراد در مقابل تصمیم شورای نگهبان نقش اپوزیسیون و مخالف را به خود گرفته اند و حرف و ادعایی دارند.
وی افزود: این افراد باید بدانند که خودشان هم به واسطه همین قانون و شورای نگهبان اعتبار گرفتند. این قانون زمانی به افرادی میدان داده و الان هم به هر دلیلی صلاحیت افراد برای ریاست جمهوری را احراز نکرده است.
حجت الاسلام نصیرایی گفت: اما اینکه کسی بخواهد شورای نگهبان را زیر سوال ببرد، نه عقلایی است و نه مشروع، بلکه همه باید از قانون تمکین و همراهی کنند و قطعا این موضوع به مصلحت همه مردم است.
عاملان وضع موجود به میدان آمدند که چکار کنند؟
نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای بنده به عنوان فعال حوزه اجتماعی و سیاسی واقعا جای سوال است که چگونه کسانی که بطور مستقیم یا غیر مستقیم عامل ایجاد وضع موجود و گرفتاری ها و مشکلات اقتصادی، معیشتی و … هستند و زندگی را برای بخش قابل توجهی از آحاد مردم سخت کرده اند، دوباره به میدان آمدند؟ آیا خجالت نمی کشند؟ دوباره آمده اند که چه بگویند؟ در حالی که این افراد در عمل نشان دادند و ثابت کردند که توانمندی ندارند و اگر تایید صلاحیت می شدند، برای مردم ابهام جدی ایجاد می شد.
حجت الاسلام نصیرایی با بیان اینکه وضع موجود، محصول دولتی های فعلی و رئیس سابق مجلس به دلیل عدم نظارت، رسیدگی و پیگیری است و در واقع همه در ایجاد این وضعیت شریک هم هستند، اظهارکرد: اکنون سوالی که از رئیس سابق مجلس وجود دارد این است که طی ۱۰-۱۲ سال ریاست خود بر مجلس برای اقتصاد و معیشت مردم چه کردید که حالا دوباره به میدان آمده اید؟ در جایگاه نظارتی خود در مقابله با فسادها و تبعیض ها چه کردید؟
وی تصریح کرد: قطعا همه مردم و افرادی که این کشور را دوست دارند، باید از شورای نگهبان تشکر کنند که با مراقبت و مواظبت خود به چنین افرادی اجازه حضور نداده است. چرا که این افراد در مقام عمل نشان دادند که مدیر و مدبر نیستند و اهل تشخیص مسائل و حفظ حقوق و اموال مردم نیستند.
برخی در عمل ثابت کردند که لیاقت و صلاحیت ندارند
نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: در حالی که قبلا شورای نگهبان به اینگونه افراد اجازه حضور داده و به آنها اعتماد کرده است، اما آنها در مقام عمل ثابت کردند که لیاقت و صلاحیت مدیریت را ندارند و به همین دلیل هم عقل و شرع اجازه نمی دهد که زندگی و سرنوشت مردم را به دست چنین افرادی سپرد.
حجت الاسلام نصیرایی گفت: خوشبختانه شورای نگهبان بدون اینکه تحت تاثیر جوسازی ها و فشارها قرار بگیرد، حقوق مردم را رعایت کرده و وظیفه خود را به درستی انجام داده است.
مردم نزدیک ترین مبانی فکری به رهبر را انتخاب کنند
وی با بیان اینکه مردم نیز باید تلاش کنند تا انتخاب اصلحی داشته باشند، اظهارکرد: در این خصوص با توجه به اینکه حرف مقام معظم رهبری به عنوان جایگاه ولی فقیه جامعه، نزدیک ترین حرف به حرف امام زمان(عج) است، مردم باید فردی را انتخاب کنند که از لحاظ رفتار و منش و مبانی فکری، در سوابق خود نزدیک ترین و شبیه ترین فرد به مقام معظم رهبری باشد تا سیاست های نظام را به خوبی درک کرده و برای تحقق آن همه ظرفیت ها را بکار گیرد تا پیشرفت های چشمگیری حاصل شود. همانطور که علی رغم تحریم های گسترده، اما پیشرفت های صنعت دفاعی و هوا و فضا با کشورهای پیشرفته برابری می کند که این موضوع به دلیل کار و تلاش جوانان مومن و متعهدی بوده است که دغدغه ها را درک کرده اند و اجازه نداده اند حرف مقام معظم رهبری روی زمین بماند.
به کسی رأی دهیم که قول و عمل او یکی باشد
نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه اکنون مردم در زمینه های اقتصاد، معیشت و فرهنگ به شدت گلایه دارند، اما اگر مسئولان کشور هم همین روحیه و تفکر جهادی وانقلابی را داشته باشند و مومن و متدین و پرکار باشند و از تخصص خود به خوبی استفاده کنند، این مشکلات هم حل خواهد شد.
حجت الاسلام نصیرایی تشریح کرد: بر این اساس مردم باید به کسی رأی دهند که دارای روحیه جهادی، مردمی، ضد فساد و با انگیزه باشد که در سوابق او قول و عمل یکی باشد.
انتهای پیام/۷ /۳