رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با لحظه شناسی به موقع با هجمه‌های دشمن مقابله کرده است

حجت الاسلام ملایی گفت: در این چهل سال دشمن برنامه‌های زیادی را برای بر هم زدن همه مراسماتی که از اهمیت بالایی برخوردار بوده داشته است اما با لحظه شناسی به موقع شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با هجمه های دشمن مقابله شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام احمد ملایی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری ضمن تبریک دهه ولایت و چهلمین سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، اظهار کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یک نهاد مردمی و برای مردم است و رسانه‌ها تلاش‌ها، پیام‌ها و حضور مردم را به گوش جهانیان می‌رسانند.
وی با اشاره به این‌که انقلاب اسلامی به وسیله مردم به پیروزی رسید و انقلابی که به ثمر رسید دارای آرمان‌های بلند و جهانی بود، افزود: انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و می‌خواهد عقاید و باورهای خود را تبلیغ و از آنها دفاع بکند و همان میزان که آرمان‌های آن زیاد است دشمنان بسیار زیادی را دارد و نیاز است این انقلاب مردمی از خود دفاع و از تمام ظرفیت‌های خود استفاده کند تا به آن آرمان های بزرگ نیز برسد و تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز به همین خاطر است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به این‌که شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ۱۲ مردادماه ۱۳۵۹ با موافقت امام خمینی (ره) تاسیس شد، گفت: سیاست‌گذاری، برنامه ریزی، سازماندهی، نظارت و راهبری در برگزاری مراسم‌ها و مناسبت‌های ملی، مذهبی، انقلابی و سیاسی وظیفه اصلی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.
حجت الاسلام ملایی تصریح کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی علاوه بر برگزاری مراسمات مذهبی و ملی، مراسمات و راهپیمایی‌های غیر مترقبه را نیز برگزار می‌کند به عنوان مثال در پی شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی باید زمینه سازی و تدابیر حضور باشکوه مردم را انجام دهد که برگزاری این گونه مراسمات از جمله وظایف این شورا است.
وی افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی علاوه بر برگزاری مراسم ملی و مذهبی و غیرمترقبه در برگزاری مراسمات دیگری که برگزار می‌شود و خود شورا متولی نیست نیز همکاری دارد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: در این چهل سال دشمن برنامه‌های زیادی را برای بر هم زدن همه مراسماتی که برای انقلاب و همه مسلمانان جهان از اهمیت بالایی برخوردار بوده داشته است اما با لحظه شناسی به موقع شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و حضور به موقع مردم از آرمان های انقلاب دفاع و از همه ظرفیت های تبلیغاتی برای مقابله با هجمه های دشمن استفاده کرده تا انقلاب به اهداف خود برسد.
حجت الاسلام ملایی با بیان این‌که شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کار هماهنگی و کار جمعی را با کمک نهادهای مردمی و دستگاه های اجرایی انجام می‌دهد، خاطرنشان کرد: مردمی بودن شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آن را منحصر به فرد است و بدون مردم هیچ گونه حماسه و راهپیمایی رقم نمی خورد.
وی با اشاره به این‌که ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر به طور مستقیم در برگزاری مراسم راهپیمایی در سطح خراسان جنوبی درگیر هستند، افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به هیچ جناحی وابسته نیست چراکه مردمی که در مراسمات حضور پیدا می کنند به خاطر انقلاب و شهدا حضور پیدا می‌کنند و از جناح‌های مختلف هستند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یک نهاد دولتی نیست و حکم آن توسط مقام معظم رهبری زده می شود و زیر نظر ایشان نیز اداره می‌شود.
حجت الاسلام ملایی تصریح کرد: در دهه فجر سال گذشته بیش از ۴ هزار و ۶۰۰ عنوان برنامه در سطح خراسان جنوبی برگزار شده است.
وی با اشاره به اینکه با شیوع ویروس کرونا برگزاری مراسمات ملی و مذهبی تعطیل نشده است، تصریح کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به محض شیوع ویروس کرونا بلافاصله تغییر روش داد و مراسمات را بدون تجمع و با رعایت مسائل بهداشتی برگزار کرد.
وی افزود: تجهیزات صوت ثابت مسیر راهپیمایی مراسمات غیر مترقبه تا مصلی المهدی تامین شده است و فقط بحث راه اندازی و نصب آن باقی مانده است‌.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از برنامه ریزی برای تولید مستند فاخر یاوران انقلاب در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون هیچ مراسمی تعطیل نشده است و از این به بعد هم در راستای تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مراسمات به صورت حضوری و یا مجازی برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/ ۱۳۲