معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی:

شور و نشاط جشن‌های انقلاب به مدارس بازگردد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: شور و حال انقلاب با برگزاری جشن ها و فعالیت های فرهنگی و هنری باید به مدارس باز گردد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علیرضا عباس‌زاده امروز سه‌شنبه در کارگروه مدیریت شهری و فضای شهری خراسان جنوبی ضمن تبریک فرارسیدن ماه رجب اظهار کرد: بهار انقلاب اسلامی ایران، ماه بهمن‌ است که باید به طور ویژه مورد تعظیم و احترام قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی در ادامه جشن پیروزی انقلاب را از شعائر الهی دانست و افزود: طبق فرموده خداوند در آیه ۳۲ سوره حج، هر کس شعائر دین خدا را بزرگ و محترم دارد، از صفت دل‌‌های باتقواست،لذا تقوای قلبی می‌خواهد که شعائر الهی را حفظ کند.

به گفته وی؛ تعظیم شعائر الهی بابد از روی وظیفه‌شناسی صورت گیرد و کسانی که در این زمینه قلبی کار کنند، انسان‌‌های متقی هستند.

معاون استاندار خراسانجنوبی، تظیم شعائر الهی را از وظایف همه مسئولان و مردم دانست و گفت: مردم در این راستا تاکنون به خوبی به وظیفه خود عمل کرده اند و این را در صحنه@های مختلف دفاع از نظام و انقلاب نشان داده‌اند.

عباس زاده افزود: دشمنان نظام و انقلاب در اغتشاشات اخیر با بکارگیری تمام ابزارهای رسانه‌ای خود و هزینه های زیاد، سعی در براندازی نظام داشتند اما مردم سیلی محکمی بر آنها زدند.

وی با تأکید بر اینکه نباید برای تعظيم شعائر انقلابی و دینی و اعتقادی کم گذاشت، افزود: حوزه های متولی برگزاری مراسم جشن انقلاب در استان با هم افزایی و دوری از موازی‌کاری به سمت برنامه های پر شور و نشاط و فرهنگی به ویژه در مدارس بروند.

معاون استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در دهه فجر تمام دهياری‌ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا باید درگیر برگزاری جشن‌های دهه فجر باشند، افزود: باید امسال با اقدامات مختلف، دهه فجر بیاد ماندنی و ماندگاری را برای مردم رقم بزنیم.

عباس زاده با تأکید بر اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر استان نسبت به فضاسازی شهری و روستایی منطقه خود اقدام کنند، گفت: شور و حال انقلاب با برگزاری جشن ها و فعالیت‌های فرهنگی و هنری باید به مدارس باز گردد.

انتهای پیام/۱۰