کارشناس سیاسی:

شکست تحریم کنندگان انتخابات با حضور مردم پای صندوق های رأی/ وحدت؛ زمینه ساز کاهش فشارهای دشمن

نوفرستی گفت: آنچه که نباید از کنار آن به سادگی عبور کرد، جنگ شناختی بعد از انتخابات؛ توسط تحریم کنندگان انتخابات است. در واقع آنها سعی دارند با تفسیر ناصواب و اشتباه از انتخابات، شکست خود در عرصه میدانی را جبران کنند که این تلاش مذبوحانه در ابعاد گوناگون قابل رویت است.

محمد نوفرستی کارشناس سیاسی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: علیرغم تلاش شبانه روزی دشمنان و کارشکنی های برخی افراد در داخل کشور برای دلسرد کردن مردم و عدم حضور در انتخابات ۱۴۰۰، اما حضور نیمی از واجدین شرایط در پای صندوق های رای، این تلاش ها را ناکام گذاشت که جای شکرگزاری دارد.
وی افزود: اما آنچه که نباید از کنار آن به سادگی عبور کرد، جنگ شناختی بعد از انتخابات؛ توسط تحریم کنندگان انتخابات است. در واقع آنها سعی دارند با تفسیر ناصواب و اشتباه از انتخابات، شکست خود در عرصه میدانی را جبران کنند که این تلاش مذبوحانه در ابعاد گوناگون قابل رویت است.
کارشناس سیاسی گفت: درحالی که عوامل متعددی در تصمیم افراد مبنی بر عدم مشارکت تاثیر گذار بوده است، از جمله نارضایتی از وضعیت عملکرد دولت و بیماری کرونا، اما این عده با تلاش رسانه ای سعی دارند اعتراض به اصل نظام را دلیل اصلی عدم مشارکت برخی از افراد جلوه دهند و بر روی این موضوع موج سواری کنند.
نوفرستی بیان کرد: نکته قابل تامل دیگر این است که علاوه بر تحریم کنندگان انتخابات، یکی از جریانات سیاسی داخلی هم که در مرحله تبلیغات با دعوت دیرهنگام ولی گسترده خود سعی بر موج آفرینی و تاثیرگذاری به نفع کاندیدای مدنظر خود داشت، بعد از شکست سنگینی که متحمل شده است، متاسفانه اکنون سعی دارد به جای قبول این مسئله، شکست خود را با ترفند های رسانه ای جبران کند.
وی افزود: به هر حال امروز آنچه که رقم خورده، منجر به سرخوردگی و ناامیدی در جبهه تحریم کنندگان ملت و امید به آینده در میان مردم شده است.
کارشناس سیاسی تصریح کرد: رشد و بلوغ سیاسی ملت بزرگ ایران در این انتخابات، توانست دشمن را در رسیدن به اهداف خود در بستر انتخابات ناکام بگذارد و به مدد همین بصیرت، در آینده هم شاهد ناکامی دشمن در همه عرصه ها خواهیم بود.
نوفرستی اظهار کرد: امیدواریم با تغییر در رویه ها و با عملکردی جهادی و انقلابی در دولت آینده، سطح نارضایتی کاهش یابد و البته که این شدنی است .
وی تاکید کرد: امروز باید توجه کنیم که نمایش وحدت در درون کشور منجر به ناامیدی دشمن می شود که این خود زمینه ساز کاهش فشارها از سوی دشمنان و شکست نقشه های آنها می شود.
نوفرستی بیان کرد: به شهادت آیه پایانی سوره عنکبوت که خداوند متعال می فرماید: « والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا»، این وعده الهی است که اگر ما تلاش کنیم و در مسیر درست و الهی قدم برداریم، آنگاه قطعا راه های برون رفت از مشکلات پیش روی ما، گشوده خواهد شد.
انتهای پیام/۷ /۳