هانی‌زاده:

شکست پارلمان اروپا در ایجاد جنگ داخلی در ایران/ پاسخ ایران شکننده و غیرقابل جبران خواهد بود

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه اقدامات پارلمان اروپا ناشی از شکست سیاست‌های این اتحادیه برای ایجاد جنگ داخلی در ایران است، گفت: مجلس شورای اسلامی با اتخاذ سازو کار و طرح پیش نویسی پاسخ شکننده، غیرقابل جبران و بسیار مهمی به اتحادیه اروپا خواهد داد.

حسن هانی زاده کارشناس مسائل سیاسی و استراتژیک در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: اقدام پارلمان اروپا در قراردادن سپاه پاسداران در لیست سازمان تروریستی یک بدعت خطرناک در تعاملات سازمان‌های بین المللی تلقی می‌شود.

سپاه پاسداران نهاد نظامی و مردمی مهم در ایران

وی خاطرنشان‌کرد: سپاه پاسداران یک نهاد نظامی و مردمی است که در طول چهار دهه گذشته در حفظ امنیت، ثبات منطقه و کمک به مردم مستضعف نقش تاثیرگذاری داشته است.

شکست پارلمان اروپا در ایجاد جنگ داخلی در ایران

کارشناس مسائل سیاسی افزود: قرار دادن این نهاد نظامی که در قانون اساسی به عنوان بازوی نظامی ایران تلقی می‌شود یک اقدام خطرناک و ناشی از شکست سیاست‌های اروپا برای ایجاد جنگ داخلی در ایران تلقی می‌شود.

آغاز فاز جدید باج خواهی علیه ایران از سوی اتحادیه اروپا

هانی‌زاده بیان کرد: با توجه به اینکه اتحادیه اروپا در طول ماه های گذشته تمام امکانات خود را برای جنگ داخلی و تجزیه ایران به کار گرفت و با عقلانیت مردم و حضور نیروهای نظامی این توطئه شکست خورد الان فاز جدیدی از باج خواهی و فشار سیاسی علیه ایران از سوی اتحادیه اروپا آغاز شده است.

سپاه پاسداران مانع از نفوذ تخریبی رژیم صهیونیستی در منطقه شده است

وی با بیان اینکه قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان های تروریستی به درخواست آمریکا و لابی صهیونیستی صورت گرفته است، گفت: سپاه پاسداران مانع نفوذ تخریبی لابی صهیونیستی در منطقه شده است و این اقدامات پارلمان اروپا یک نوع عقده گشایی است.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: این گونه اقدامات، تاثیر زیادی در ادامه فعالیت سپاه پاسداران برای حفظ امنیت منطقه نخواهد گذاشت و سپاه پاسداران به وظایف و ماموریت‌های تعریف شده خود عمل خواهد کرد.

ورود مجلس شورای اسلامی ایران برای مقابله با اقدامات پارلمان اروپا

هانی‌زاده با تاکید بر اینکه ایران نیز اقدامات متقابلی در مقابل این اقدام پارلمان اروپا انجام خواهد داد، گفت: مجلس شورای اسلامی با اتخاذ سازو کار و طرح پیش نویسی که برای تصویب دو فوریتی در صحن مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد داد پاسخ شکننده، تند و بسیار مهمی به اتحادیه اروپا خواهد داد.

برگه های برنده ایران در مقابل اتحادیه اروپا

وی با بیان این‌که ایران برگه‌های برنده‌ای زیادی در مقابل اتحادیه اروپا دارد، گفت: شناسایی نهادهای نظامی اتحادیه اروپا به عنوان سازمان‌های ترروریستی و مالیات‌های سنگین بر کشتی‌هایی که در تنگه هرمز تردد می کنند بخشی از اقدامات جمهوری اسلامی در مقابل با اتحادیه اروپا و تصمیمات نابخردانه این اتحادیه باشد.

انتهای پیام/ ۵