مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی مطرح کرد

شکست کرونا مستلزم توسعه زیر ساخت‌های پدافند غیر عامل

واقعی با بیان اینکه شیوع کرونا آزمونی برای دستگاه‌ تعلیم و تربیت بود، گفت: شکست کرونا مستلزم فرهنگ سازی، رعایت پروتکل ها و آشنایی آحاد جامعه به ویژه دانش آموزان با قواعد و زیرساخت های پدافند غیر عامل است.

به گزارش خاورستان، محمد علی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی صبح امروز، با تأکید بر اولویت‌بندی تهدیدهای احتمالی و مصون‌سازی زیرساخت‌ها در برابر آن، اظهار کرد: امروز تصور عمومی درباره پدافند غیر عامل اصلاح شده است و مردم دریافته‌اند که این موضوع همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی را شامل می‌شود.
وی، با بیان این‌که اثربخشی اقدامات انجام‌شده ستاد پدافند غیر عامل در آموزش و پرورش خوب است، عنوان کرد: هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، بر رعایت الزامات پدافند غیرعامل در تأمین زیرساخت‌ها و نیازهای حیاتی نظام تعلیم و تربیت تأکید کرد و افزود: اجرای طرح‌های مهارت آموزی و آگاهی بخش علاوه بر ارتقای توانمندی های دانش آموزان، نقش بی بدیلی در حوزه پدافندی نیز دارد.
رئیس کمیته پدافندغیر عامل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به لزوم صرفه‌جویی در منابع و اصلاح الگوی مصرف انرژی در مدارس و ادارات آموزش و پرورش، مطرح کرد: لازم است در حوزه مدیریت منابع و انرژی، با مشارکت معلمین، مدیران مدارس، دانش آموزان و اولیای ایشان با تهیه و تدوین طرحی جامع در صیانت از منابع انرژی استانمان بیش از پیش سهیم باشیم.
این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهتمام جدی کارگروه‌ تخصصی کمیته پدافند غیرعامل آموزش و پرورش نسبت به پیشگیری از تهدیدهای احتمالی در حوزه‌های مختلف، ابراز داشت: اقدامات پیشگیرانه به مراتب کم‌هزینه‌تر از اقدامات مقابله‌ای است و اگر بتوانیم در زمان مناسب برای ایجاد زیرساخت‌ها و تأمین تجهیزات هزینه کنیم، جلوی هزینه‌های غیرضروری در مواقع بحرانی گرفته می‌شود.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی؛ شبکه شاد را تضمین کننده‌ی سلامت و امنیت اخلاقی دانش آموزان در استفاده از فضای مجازی دانست و افزود: امروز در یک جنگ سایبری با دشمنان قرار داریم و برای تأمین امنیت این فضا، رصد مستمر و دائمی زیرساخت‌های سایبری ضروری است.
واقعی با بیان این‌که باید به زندگی با کرونا عادت کنیم، افزود: وضعیت کنترل و مدیریت این بیماری نگران‌کننده نیست، اما آن‌چه باعث نگرانی می‌شود تبعات بهداشتی، اجتماعی و اقتصادی آن است که باید برای مدیریت آنها به ویژه در فصل بازگشایی مدارس تدابیر جدی اندیشیده شود.
انتهای پیام/ ۱۳۲