به همت بنیاد علوی انجام شد؛

صادرات زرشک درمیان به کانادا و ترکیه

با همکاری بنیاد علوی و کارخانه بسته بندی یاقوت قهستان 40 تن زرشک سال گذشته کشاورزان شهرستان درمیان خریداری و به کشورهای ترکیه و کانادا صادر شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، در روزهایی که کشاورزان خراسان‌جنوبی با نگرانی از ماندن زرشک سال گذشته در انبارها، در حال برداشت زرشک امسال هستند و شرایط صادرات این محصول به دلیل شیوع بیماری کرونا به شدت تحت تاثیر قرار گرفته اما بنیاد علوی به کمک کشاورزان استان آمده و زرشک سال گذشته کشاورزان را خریداری می‌کند.
بنیاد علوی که به عنوان معین پیشرفت و توسعه شهرستان درمیان در نظر گرفته شده است، در راستای اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدا و توسعه شهرستان مرزی درمیان برای کمک به بخش کشاورزی این شهرستان نیز پیش قدم شده است.
علی حسینی مدیر کارخانه بسته‌بندی یاقوت قهستان در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: با همکاری بنیاد علوی اقدام به خرید زرشک مردم شهرستان درمیان کردیم.
وی در این خصوص اظهار کرد: به دلیل شیوع بیماری کرونا و وجود مشکلاتی در بحث صادرات زرشک، محصول تولیدی سال گذشته کشاورزان روی دست آنها مانده و زرشک امسال در حال به ثمر رسیدن بود.
حسینی اظهار کرد: بنیاد علوی که به عنوان معین توسعه و پیشرفت شهرستان درمیان تعیین شده، برنامه‌ای برای خرید زرشک با قیمت مصوب ۴۲ هزار تومان در نظر گرفت.
مدیر کارخانه بسته‌بندی یاقوت قهستان بیان کرد: با توجه به فعالیت کارخانه بسته بندی یاقوت قهستان در این شهرستان و اقدام بنیاد علوی، اطلاع رسانی‌هایی برای خرید زرشک سال گذشته کشاورزان در شهرستان درمیان انجام شد و تاکنون ۴۰ تن زرشک سال گذشته کشاورزان شهرستان درمیان خریداری شده است.
وی اظهار کرد: هفته گذشته ۱۰ تن از زرشک خریداری شده از کشاورزان شهرستان به ترکیه صادر شده است.
حسینی خاطرنشان کرد: زرشک صادراتی به ترکیه مورد استفاده شیرینی‌پزی و استفاده از پودر زرشک است.
مدیر کارخانه بسته بندی یاقوت قهستان عنوان کرد: در حال حاضر نیز ۱۰ تن زرشک دیگر در حال بسته بندی و آماده سازی برای صادرات به کانادا است.
وی افزود: با همکاری بنیاد علوی خرید زرشک سال گذشته کشاورزان ادامه دارد.
به گزارش خاورستان، اهالی شهرستان درمیان از این اقدام رضایت داشته و کشاورزانی که زرشک خود را با همکاری بنیاد علوی فروختند، هزینه آن را دریافت کرده‌اند.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴