معاون حمل و نقل جاده‌ای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی خبر داد؛

صادرات و ترانزیت بیش از ۳۹۲ هزار تن کالا از پایانه مرزی ماهیرود

گرجی گفت: در سال گذشته بیش از 392 هزارتن کالا توسط ناوگان حمل و نقل بین المللی از پایانه مرزی ماهیرود صادرات و ترانزیت شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی گرجی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران از صادرات و ترانزیت بیش از ۳۹۲ هزارتن کالا توسط ناوگان حمل و نقل بین المللی از پایانه مرزی ماهیرود در سال گذشته خبر داد.
وی افزود: در سال ۱۳۹۹ بیش از ۳۹۲ هزارتن کالا توسط ناوگان حمل و نقل بین المللی از مرز ماهیرود صادرات و ترانزیت گردیده که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال ۹۸ ، ۷۶% افزایش داشته است.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان جنوبی بیان کرد: این میزان کالا در قالب بیش از ۱۵ هزار و ۳۰۰ سفر حمل شده که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال ۱۳۹۸ شاهد افزایش ۷۳ درصدی تعداد سفر نیز هستیم.
گرجی عنوان کرد: با توجه به این‌که پایانه ‌مرزی ماهیرود که در فاصله ۲۰۰ کیلومتری مرکز استان خراسان‌جنوبی و ۱۳۰ کیلومتری مرکز استان فراه افغانستان جانمایی شده تنها معبر رسمی فعال در استان خراسان‌جنوبی با کشور افغانستان است.
وی اظهار کرد: در سال ۱۳۹۹ بیش از ۱۵ هزار دستگاه کامیون صادراتی و ترانزیتی از پایانه مرزی ماهیرود تردد کردند که در جهت رونق مراودات تجاری از استان خراسان جنوبی با کشور افغانستان با افزایش ساعت کاری، ظرفیت پذیرش ناوگان افزایش داده شده است. همچنین در جهت ایجاد معبر مرزی روان، افزایش و ایمنی ترددها نسبت به برنامه‌ریزی و هماهنگی در جهت انجام تشریفات در پسکرانه‌ها اقدام و پیگیری‌هایی به عمل آمده که شاهد روان سازی، تسریع، ایمنی، ارائه خدمات مطلوب و بهتر به رانندگان و تجار در مرز ماهیرود خواهیم بود.
انتهای پیام/۱۲۷