صادقی: می‌خواهند مانع قهرمانی پرسپولیس شوند

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: مازیار زارع که اعتراض می‌کند مگر خودش در ورزشگاه آزادی یقه پاره نکرد و نگفت اگر فلانی مرد است به چاله میدان بیاید تا حرف بزنیم!

به گزارش خاورستان ، محمد صادقی یکی از ستاره‌های فوتبال ایران بود که در دهه ۵۰ بازی‌های درخشانی را در پیراهن پرسپولیس و تیم ملی به نمایش می‌گذاشت. از این بازیکن به عنوان موتور محرکه تیم ملی ایران در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین یاد می‌شود.

صادقی در مورد پیروزی ۲ بر یک پرسپولیس مقابل ملوان در هفته ۲۵ لیگ برتر فوتبال ایران گفت: فکر می‌کنم همه چیز دست به دست هم می‌دهد و می‌خواهند اقداماتی کنند که پرسپولیس قهرمان نشود. یکی نیست بگوید مگر پرسپولیس برای این کشور نیست که در انزلی این رفتارها با آن صورت گرفت. به چه دلیلی تیم را در رختکن حبس و زندانی می‌کنند و این اجازه را نمی‌دهند که شهر را ترک کنند به خاطر اینکه وضعیت نامناسب است.

وی افزود: آیا هر تیمی که در انزلی پیروز شود محکوم به کشته شدن است؟ این تیم برای منطقه آزاد است و باید مشکلاتش را رفع کند. اینکه آنها این وضعیت بد را دارند به سایر تیم‌ها مربوط است؟ نباید تیمی که در این شهر برنده می‌شود را له کنند. زیبای فوتبال به شادی‌ها و ناراحتی‌هایش است. مازیار زارع که امروز اعتراض می‌کند مگر خودش در ورزشگاه آزادی یقه پاره نکرد و نگفت اگر فلانی مرد است به چاله میدان بیاید تا حرف بزنیم. این چه رفتارهایی است که صورت می‌گیرد؟! قرار نیست هر تیمی که به انزلی برود بازنده شود. مگر رئال مادرید ۱۰ نفره بارسلونا را نبرد. آیا باید این تیم را در نیوکمپ زندانی می‌کردند؟

پیشکسوت فوتبال ایران در ادامه تاکید کرد: نباید این وضعیت ادامه داشته باشد. باور کنید بعد از بازی برد را فراموش کردم و گفتم خدا کند تیم سالم بازگردد. کجای دنیا برای اتوبوس تیم خط و نشان می‌کشند؟

صادقی در مورد اینکه محمد احمدزاده سرمربی ملوان نسبت به خوشحالی گل فرشاد احمدزاده و محسن مسلمان انتقاد شدیدی کرده است، عنوان کرد: احمدزاده خودش را با بازیکن ۲۰ ساله درگیر می‌کند؟ اگر این دو نفر اشتباهی کردند او نباید به روی خودش بیاورد. این بازیکنان بچه و جوان هستند و پس از گل خوشحالی می‌کنند. اصلا این کار را از قصد انجام دادند. آیا احمدزاده باید این برخورد را انجام دهد؟ اگر بازیکن ملوان این رفتار را بکند برانکو می آید سر بازیکن را ببرد؟‌توقع ما از افرادی که سن‌شان بالاتر است بیشتر است. اگر یک فرد کوچکتر به من چیزی بگوید من که سنم بیشتر است نباید واکنش نشان دهم. این درست نیست که هر چه شد یقه باز کنم و جار و جنجال به راه بیاندازم.

وی افزود: قبول دارم فشار روی مربیان زیاد است اما این رفتارها مورد پذیرش نیست. بازیکن که نمی‌تواند مثل مرده یک گوشه بایستد. مربی باید روی خودش کنترل داشته باشد. شما ندید مازیار زارع دقیقه ۹۵ به سپاهان زد چطور خوشحالی کرد. آیا آنجا هم استیماچ باید جار و جنجال راه می‌انداخت. متاسفانه ما می‌خواهیم مسائلی را بهانه کنیم و برای پوشش ضعف‌هایمان از آن استفاده کنیم. متاسفانه وقتی بزرگترها جنبه ندارند این اتفاقات پیش می‌آید.

پیشکسوت پرسپولیس در رابطه با دربی ۸۲ تصریح کرد: این مسابقه هیچ ربطی به عملکرد دو تیم در هفته‌های اخیر ندارد. کوچکترین اشتباه باعث برنده شدن تیم مقابل می‌شود. اگر امروز استقلال مقابل سپاهان شکست بخورد شرایطش سخت می‌شود اما در صورت پیروزی همچنان امیدوار به قهرمانی باقی می‌ماند.

وی در مورد اظهار نظر مازیار زارع و پژمان نوری در مورد اینکه می‌خواهند پرسپولیس را قهرمان کنند، تصریح کرد: الان رونالدو که از منچستر به رئال مادرید رفته باید مقابل منچستر دائم موضع بگیرد و بگوید این تیم فلان وضعیت را داشته اینچنین بوده است. شما یک زمان در تیمی بودی و دیگر تمام شده است دیگر نباید یک مسئله را کش داد. پس الان حسین ماهینی هم باید دائم بیاید و در مورد پرسپولیس موضع بگیرد اینطور که درست نیست. متاسفانه ما بزرگترهایمان جنبه ندارند و سپس این مشکلات به وجود می‌آید که برخی بازیکنان ما در رده سنی جوانی دچار مشکل می‌شوند. یک زمان برنامه نود در فوتبال حاشیه درست می‌کرد و حالا خود فوتبالی‌ها در حال وارد کردن حاشیه می‌شوند.

بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین در مورد اینکه برخی پرسپولیس را برنده دربی می‌دانند، تصریح کرد: این حرف را افراد احساسی می‌زنند. کسی که منطقی به مسئله نگاه کند می‌داند این بازی قابل پیش‌بینی نیست. اگر شما به بازی رفت نگاه کنید متوجه می‌شوید که پرسپولیس بازی را باخته بود و شانسی به تساوی رسید. همانطور که گفتم هر کسی که قدر موقعیت‌هایش را بداند برنده می‌شود.
منبع: فارس