امام جمعه موقت بیرجند:

صبر و تقوا دو مؤلفه رهایی کشور از مشکلات/ مردم با حفظ همه شئونات، مطالبات به حق خود را مطرح می‌کنند

امام جمعه موقت بیرجند گفت: هم اکنون مسئولان ما نیز باید دارای صبر و تقوای انقلابی و اسلامی باشند که بتوانند در مقابل مشکلات موجود ایستادگی کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت الاسلام و المسلمین محمد مختاری امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های نماز جمعه امروز بیرجند اظهار کرد: در هفته آینده شاهد مناسبت هایی هستیم که روز دوشنبه سالروز شهادت شهید عباس بابائی است یاد و خاطره این شهید و سایر شهدای خلبان نیروی هوایی را گرامی می‌داریم.
وی افزود:در این روزها شاهد هجوم همه جانبه و نامردانه دشمنان انقلاب به عناوین مختلف در کشور هستیم که متأسفانه برخی از دوستان در داخل کشور دانسته و ندانسنه با اینها همراه می‌شوند.
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به آیه ۱۱۸ سوره آل عمران، بیان کرد: در قرآن نیز نسبت به وجود کفار و برنامه های شوم آنها اشاره و تذکر داده شده است.
حجت الاسلام مختاری عنوان کرد: در این سوره به راز دار نبودن دشمنان و اینکه می‌خواهند همیشه ما در خطر و آسیب باشیم اشاراتی شده که در جامعه کنونی استکبار، آل صعود و دشمنانی که همیشه قصد ضربه زدن به کشور ایران را داشته و دارند مصداق این آیه قرآن هستند.
وی ادامه داد: در آیه ۱۲۰ سوره آل عمران نیز به حسادت کفار نسبت به موفقیت مسلمانان اشاره شده و این مانند این است که هم اکنون کشور ما دارای انرژی هسته ای و بسیار موفقیت های دیگری است و دشمن نیز از این بابت حسود و ناراحت شده از طرف دیگر دشمن هم اکنون از حضور ما در منطقه ناراحت است و می‌خواهد به هر طریقی ما را از حضور در منطقه منع کند.
امام جمعه موقت بیرجند اظهار کرد: دشمن هرگز از کوتاه آمدن ما در حوزه های مختلف راضی نشده بلکه حسودتر و پر رو تر شده و می‌خواهد که ما را روز به روز ضعیف تر کرده و نظام ما را از بین ببرد اینها همه توطئه و فتنه از طرف دشمن است.
حجت الاسلام مختاری عنوان کرد: ما باید در داخل کشور خودمان و با کشورهایی که ما را به رسمیت شناخته متحد شده و دو اصل صبر و تقوا را برای رسیدن به موفقیت رعایت کنیم.
وی تصریح کرد: ما باید در مقابل دشمن صبر همراه با تقوا داشته باشیم تقوای بدون صبر و صبر بدون تقوا نیز ماندگاری ندارد، صبر در مسیر رسیدن به اهداف و عمل به وظیفه در کنار تقوا رمز موفقیت ما خواهد بود چراکه رمز موفقیت پیامبران ما بوده است.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه با بی صبری و بی تقوایی کسی به جایی نمی‌رسد، تاکید کرد: در چهل سال گذشته آنچه باعث موفقیت ما شده صبر مردم و مسئولان بوده پیروزی در دفاع مقدس و انقلاب ما یک معجزه بود که با تقوا و صبر میسر شد.
حجت الاسلام مختاری گفت: عبور ما از فتنه هایی از جمله فتنه سالهای ۸۸،۷۸ و۹۶ همه نتیجه صبر و تقوای مردم ما بود همچنین هم اکنون پس از ۴۰ سال رویارویی کشور ما با استکبار جهانی خود نتیجه صبر و تقوا است.
وی اظهار کرد: قبل از پیروزی انقلاب پزشکان هندی بیماران ما را درمان می‌کردند و در کشور ما یک پزشک نبود اما هم اکنون کشور ایران در همه زمینه ها به موفقیت‌هایی رسیده که همه نتیجه صبر و تقوا است.
امام جمعه موقت بیرجند اظهار کرد: هم اکنون مسئولان ما نیز باید دارای صبر و تقوای انقلابی و اسلامی باشند که بتوانند در مقابل مشکلات موجود ایستادگی کنند.
حجت الاسلام مختاری بیان کرد: اگر دولت ما در مقابل مشکلات اقتصادی کم آورده است دولتمردان باید بداند که صبر و تقوای آنها دچار مشکل شده است.
وی با بیان اینکه اگر دولت مردان ما در برابر نفوذ چند مفسد اقتصادی دچار ضعف و مشکل شده اند و نمی‌تواند در برابر مشکلات اقتصادی مقابله و مقاومت کند، تاکید کرد: لازم است اینگونه مسئولان کنار رفته و عرصه خدمت را به جوانان غیور و افراد لایق تحویل دهند جوانانی که با مسئولیت پذیری و کار درست مفسدان اقتصادی را سر جایشان بنشانند.
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به مشکلات موجود ،گفت: درست است در کشور شاهد برخی مشکلات هستیم اما همه اینها به مسئولان مربوط نیست مردم ما باید مراقب باشند که مشکلات موجود ما را از برکات انقلاب و خون شهدا غافل نکند.
حجت الاسلام مختاری عنوان کرد: باید مشکلات تفکیک شود همه مشکلات مربوط به مسئولان نیست بلکه برخی از مشکلات مربوط به خود ما مردم و برخی مشکلاتی است که توسط دشمن به وجود آمده خشکسالی های چندین ساله و افزایش استفاده مردم از همه منابع موجود و اندوخته های چند ساله خود در مضاعف شدن مشکلات کنونی بی تاثیر نیست.
وی خاطرنشان کرد: دشمن نیز در این سالها خیلی سوء استفاده ها کرده و در صدد ضربه زدن بوده است اما هم اکنون مردم باید صبوری کنند و مسئولان نیز موظف اند که تدبیر کرده و راه حل برای رفع مشکلات ارائه دهند هم اکنون نباید شاهد قصور و کوتاهی از طرف مسئولان باشیم.
امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: ما مردم نیز باید مطالبه گری داشته باشیم اما سیاه نمایی نشود درست است که بازار ارز و سکه ثبات ندارد اما نباید تحت تاثیر سیاه نمایی هایی که از طرف معاندان می‌شود قرار گرفت و ندانسته کاری انجام دهیم که تیشه به ریشه نظام وارد شود.
حجت الاسلام مختاری عنوان کرد: وقتی که مردم ما برای انتخاب مسئولان نظام در دوران انتخابات حساسیت نداشته باشند و تحت تاثیر تبلیغات سوء قرار گیرند در نتیجه شاهد اینگونه مشکلات خواهیم بود.
وی با تاکید بر اینکه در شأن ملت ما نیست که زمانی بازار متلاطم شود بیش از همیشه خرید کرده و در خانه و مغازه ها انبار کنند، گفت: ملت باید خودشان به هم رحم کنند وهم اکنون که بازار ارز متلاطم شده به دولت کمک کنند.
امام جمعه موقت بیرجند اظهار کرد: متأسفانه برخی از مشکلات مربوط به قصور مسئولان است و دشمن به دنبال این است که از شرایط سوء استفاده کرده و با به راه انداختن موج های کذب به وسیله مردم تیشه به ریشه نظام و جمهوری اسلامی ما بزنند در این شرایط مسئولان نیز موظف اند اوضاع را کنترل کرده و برای رفع مشکلات تلاش کنند .
حجت الاسلام مختاری عنوان کرد: ما مردم در انتخاباتهای دیگر با انتخاب درست خود اعتراض خود را اعلام خواهیم کرد.
وی با اشاره به صحبت های اخیرا رئیس جمهور، گفت: طی هفته های گذشته مسئولان صحبتهای خوبی کرده و اعلام بی اعتمادی نسبت به دشمن کرده اند که این کار بسیار خوب بود اما باید بدانند که مراقب رفتارها خود باشند که دوباره تحت تاثیرات القائات سوء دشمن قرار نگیرند.
امام جمعه موقت بیرجند تصریح کرد: ترامپ وقتی که صحبت‌های سردار سلیمانی را شنید لحن خود را عوض کرد و درخواست مذاکره داد اما هم اکنون هنوز برخی ها متوجه این تغییر تاکتیک انشده و مطرح می‌کنند اینکه چه کسی مذاکره کند یا نکند باید در شورای امنیت ملی مطرح و مشخص شود؛ اگر دوباره مسئولان تحت تاثیر القائات سوء بیگانه و نفوذی ها قرار گیرند و جولانهای سیاسی دهند خیانت به مردم کرده و باید بدانند که ما پاسخ آنها را خواهیم داد و کوتاه نمی آییم.
حجت الاسلام مختاری اظهار کرد: امروز دشمن مستأصل شده که می‌خواهد از مزدوران صدام علیه کشور ما استفاده کند و به حساب خودش کشور را به هم بریزد اما باید بداند که مردم ما شرایط سخت جنگ را پشت سر گذاشته و شرایط کنونی نسبت به زمان جنگ هیچ نیست، ملت ایران این شرایط را نیز پشت سر خواهد گذاشت.
وی خاطرنشان کرد: مسئولان نیز باید با تقوا کار کنند چرا که اگر مردم از مسئولان تقوا و درستکاری ببینند قطعا صبر پیشه کرده و در عین حال با رعایت شئونات کشور مطالبات به حق خود را عنوان خواهند کرد.
انتهای پیام/ ۱۲۷