امام جمعه موقت بیرجند:

صحنه‌های زیبای عاشورا و انقلاب در فرهنگ اسلام ناب ریشه دارد

حجت الاسلام مختاری با تأکید بر اینکه ریشه صحنه‌های زیبای عاشورا و انقلاب در فرهنگ ناب اسلام است، گفت: ما ملت امام حسینیم و هرگز تن به ذلت در مقابل مستکبران و‌ یزیدیان زمان نمی‌دهیم و راه امام‌ حسین(ع) را تا ظهور دولت یار ادامه می دهیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام حسین مختاری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه بیرجند با اشاره به لزوم توجه به تقوای سیاسی و اجتماعی اظهار کرد: تقوا تنها تقوای عبادی نیست و خودسازی فردی با نماز، روزه، لقمه حلال و رعایت عدالت مقدمه است که فرد صالح شود تا ولی و امام زمانش را یاری کند.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه اهل بیت(ع) در راه مبارزه سیاسی با حاکمان ظالم و اصلاح جامعه زندانی و‌ به شهادت رسیدند، افزود: ماندگارترین افراد در تاریخ که اکنون پس از ۱۴۰۰ سال به نیکی از آنان یاد می کنیم مجاهدان و‌ شهدای راه خدا هستند که تقوای سیاسی داشتند.

وی بیان کرد: در کربلا برخی تقوای عبادی داشتند اما چون تقوای سیاسی نداشتند حجت خدا را یاری نکردند.

حجت الاسلام مختاری با اشاره به اهمیت تولی و‌ تبری، تصریح کرد: دشمن در این چهل سال با زور اسلحه نتوانسته ما را به جدای از ولی فقیه و‌ تقوای سیاسی بکشاند اکنون هم باید هوشیار باشیم تا با جنگ اقتصادی ما را جدا نکند و باید هر روز ابعاد تقوای خود را افزایش دهیم.

عاشورا حماسه زیبای انسانی بود

امام جمعه موقت بیرجند در بخش دوم خطبه های این هفته ضمن تسلیت ایام محرم‌ حسینی، گفت: قیام عاشورا حماسه زیبای انسانی بود و‌ عاشوراییان حسینی حد اعلای صفات ایثار، شجاعت، ولایتمداری و… را به نمایش گذاشتند همچنان که در مقابل دشمن اوج رذالت و‌ فسق و فجور خود را نشان داد.

حجت الاسلام‌ مختاری با بیان اینکه در چند قرن اخیر استکبار و آمریکای جنایتکار، میلیون ها انسان را در کشورهای مختلف کشتند و‌ ملت ها را غارت کردند، افزود: دشمن در این بیش از چهل سال علیه ملت جمهوری اسلامی ایران از هیچ فتنه و توطئه ای دریغ نکرد و ملت ایران نیز با رشادت و مقاومت تابلوهای زیبایی را به نمایش گذاشتند.

وی ادامه داد: ریشه صحنه های زیبای عاشورا و انقلاب اسلامی در فرهنگ ناب اسلام و توحید است و باید این ریشه های زیبا را حفظ کرد.

 فرهنگ اسلامی را قدر بدانیم

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه همه خوبی ها در پرتو بندگی و‌ عبودیت خداوند است، عنوان کرد: خداوند در فرهنگ اسلام حرف اول را می زند و هرکسی به پرودگار نزدیکتر باشد گرامی تر خواهد بود.

حجت الاسلام مختاری تصریح کرد: مردم و بندگان خدا در فرهنگ اسلامی مهم هستند چون قرآن فرمود:« وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا؛ و هر كس نفسی را زنده كند گويا همه مردم را زنده كرده است».

وی در ادامه بیان کرد: باید فرهنگ اسلامی را قدر بدانیم اما ریشه زشتی های که در تاریخ به وجود آمده فرهنگ منحط حیوانی و‌ مادیی‌گرایی است که هوا و هوس به جای خدا برای آنان قداست دارد و‌ مردم نیز برای این فرهنگ ارزشی ندارد.

جنگ ترکیبی دشمن برای خلع سلاح فرهنگی نظام اسلامی

امام جمعه موقت بیرجند گفت: باید ابتدا فرهنگ مادی‌گرایی را در وجود خودمان بزداییم و خودسازی کنیم و‌ تا این فرهنگ از جامعه نرود صحنه های زشت وجود خواهد داشت.

حجت الاسلام مختاری عنوان کرد: دشمن نقطه قوت ما را که فرهنگ اسلامی است به خوبی فهمیده لذا جنگ ترکیبی وسیعی را به راه انداخته تا با ترویج بی بندباری جنسی، طرح مسئله حجاب اجباری و … ما را از عفاف و پاکی و راه اهل بیت(ع) جدا کرده و خلع سلاح فرهنگی کند.

وی به اقتدار دفاعی، امنیتی و رشد علمی ایران اسلامی علی رغم همه دشمنی‌ها اشاره و تأکید کرد: دشمن بداند ما ملت امام حسینیم و هرگز تن به ذلت در مقابل مستکبران و‌ یزیدیان زمان نمی دهیم و مصمم هستیم راه امام‌ حسین(ع) را تا ظهور دولت یار (مهدوی) ادامه دهیم.

 

انتهای پیام/۱۰