معاون فناوری اطلاعات و آمار اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی:

صدور بیش از ۳۰ هزار کارت ملی هوشمند در سال گذشته / افزایش قیمت ۱۰ درصدی صدور کارت ملی هوشمند در سال ۹۵

معاون فناوری اطلاعات و آمار اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی گفت: در سال 94 ، 40 هزار و 433 درخواست کارت ملی هوشمند به ثبت رسیده است که از این تعداد؛ 30 هزار و 659 فقره صادر شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان؛ علیرضا مهرآور؛ معاون فناوری اطلاعات و آمار اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: ثبت نام و صدور کارت ملی هوشمند از بهمن ماه سال ۹۱ در استان اجرایی شده است که در قالب دو فرآیند پیش ثبت نام و تکمیل ثبت نام قابل انجام است.

وی افزود: تمام افراد بالای ۱۵ سال می توانند برای دریافت این کارت اقدام کنند. همچنین مرحله پیش ثبت نام را خودشان هم می توانند انجام دهند اما برای مرحله تکمیل ثبت نام باید به دفاتر پستی، پیشخوان و ادارات ثبت احوال مراجعه کنند.

معاون فناوری اطلاعات و آمار اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی گفت: در سال ۹۳ ، ۱۱ هزار و ۹۰۵ درخواست و در سال ۹۴ ، ۴۰ هزار و ۴۳۳ درخواست کارت ملی هوشمند به ثبت رسیده است.

مهرآور تعداد کارت های ملی هوشمند صادر شده در سال گذشته را ۳۰ هزار و ۶۵۹ فقره دانست و گفت: از این تعداد ۲۶ هزار و ۵۱۴ کارت تحویل متقاضیان شده است.

وی افزود: زمان مورد نیاز برای چاپ و تحویل کارت به متقاضیان ۴۵ تا ۶۰ روز است ، اما هم اکنون حدود ۶ هزار کارت ملی هوشمند در دفاتر است که متقاضیان تحویل نگرفته اند.

معاون فناوری اطلاعات و آمار اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی بیان کرد: صدور کارت و تحویل آن به متقاضیان از طریق پیامک به آنها اعلام می شود اما چون برخی از افراد پیام های تبلیغاتی خود را حذف می کنند این اعلام را دریافت نمی کنند و بهتر است خودشان در موعد مقرر برای دریافت کارت به دفاتر مربوطه مراجعه کنند.

مهرآور گفت: باید افراد توجه داشته باشند که اگر شش ماه از زمان صدور کارت بگذرد و تحویل گرفته نشود این کارت ها باطل خواهد شد.

وی هزینه ثبت نام برای این کارت را ۱۷ هزار و ۲۰۰ تومان برای پیش ثبت نام و هزینه دریافتی دفاتر پیشخوان را ۹ هزار تومان اعلام کرد و افزود: اگر متقاضیان برای دریافت کارت به ادارات ثبت احوال مراجعه کنند هزینه ۹ هزار تومانی از آنها اخذ نخواهد شد.

معاون فناوری اطلاعات و آمار اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی تاکید کرد: اخذ هرگونه هزینه اضافی تر از این مبالغ تخلف است.

مهرآور با بیان اینکه هم اکنون ظرفیت ثبت نام کارت ملی هوشمند برای همه افراد وجود دارد و ثبت نام بر اساس مبالغ سال گذشته انجام می شود افزود: با تصویب لایحه بودجه سال ۹۵ و همچنین بر اساس میزان تورم و … هزینه ثبت نام ها ۱۰ تا ۱۲ درصد گران تر خواهد شد.

معاون فناوری اطلاعات و آمار اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی تصریح کرد: هم اکنون ۲۳ دفتر پیشخوان استان با این اداره کل همکاری می کنند که در ۳۴ ایستگاه کاری خدمات رسانی می کنند.

مهرآور افزود: یکی از نکات حائز اهمیت برای اینکه متقاضیان دچار مشکل نشوند این است که در حین انجام مرحله پیش ثبت نام همه فیلدها از جمله فیلدهای ستاره دار و غیرستاره دار پر شود.

وی گفت: از ابتدای اجرای طرح کارت ملی هوشمند تاکنون ۵۴ هزار و ۸۴۷ درخواست اخذ شده است که ۴۲ هزار و ۴۳ کارت صادر و ۳۶ هزار و ۱۳۹ کارت هم تحویل متقاضیان شده است.
انتهای پیام / ۷