مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی خبر داد؛

صدور ۲۵ مجوز فعالیت مشاغل خانگی از ابتدای سال در خراسان جنوبی

اشرفی گفت: از ابتدای سال 1400 25 مجوز فعالیت مشاغل خانگی در قالب پشتیبان و مستقل در خراسان جنوبی صادر شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، غلامرضا اشرفی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران از جذب بیش از ۹۹درصد اعتبارات مشاغل خانگی سهمیه سال ۱۳۹۹ خبر داد.
وی افزود: سهم استان از محل منابع مشاغل خانگی سهمیه سال گذشته مبلغ ۶ میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان بوده که از سوی بانکهای عامل به استان ابلاغ شده و با تلاش‌های مجدانه صورت گرفته در استان تاکنون توانستیم ۹۹٫۴ درصد این اعتبار را در دو بانک عامل رفاه کارگران و توسعه تعاون جذب کنیم.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی بیان کرد: این تسهیلات به ۱۰۲ طرح پشتیبان و مستقل به مبلغ ۶ میلیارد و ۲۶۵ میلیون تومان در استان پرداخت شده که از این محل ۶۹۷ فرصت شغلی ایجاد شده است که ۱۰۷ مورد به صورت مستقل و ۵۹۰ مورد در قالب پشتیبان و تحت پوشش بوده است.
اشرفی عنوان کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۰، تعداد ۲۱ طرح مشاغل خانگی به مبلغ یک میلیارد و ۴۹۹ میلیون تومان از تسهیلات مشاغل خانگی سهمیه سال ۱۳۹۹ بهره‌مند شده‌اند.
وی از صدور ۲۵ مجوز فعالیت مشاغل خانگی در قالب پشتیبان و مستقل از ابتدای سال ۱۴۰۰ در استان خبر داد و افزود: در سال ۹۹ تعداد ۸۸۰ مجوز فعالیت مشاغل خانگی توسط دستگاه‌های اجرایی مربوطه صادر شده است که ۸۱۳ مورد در قالب مجوز مستقل و ۶۷ مورد در قالب مجوز پشتیبان صادر شده که از این محل تعداد ۱۳۳۴ فرصت شغلی در استان ایجاد شده است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی اظهار کرد: از مجموع ۲۵ مجوز مشاغل خانگی صادر شده در سال ۱۴۰۰؛ تعداد ۲۲ مورد در قالب افراد مستقل و ۳ مورد در قالب پشتیبان بوده است.
اشرفی خواستار مساعدت و پیگیری بیش از پیش توسط بانک‌های عامل و دستگاه‌های اجرایی شد و گفت: امیدواریم بتوانیم جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات استان در حوزه مشاغل خانگی را در فرصت باقی مانده داشته باشیم.
انتهای پیام/۱۲۷