مدیر کل دامپزشکی خراسان جنوبی خبرداد:

ضبط بیش از یک تن فرآورده های خام دامی غیر بهداشتی در خراسان جنوبی

در طرح تشدید نظارت های بهداشتی ویژه نوروز در خراسان جنوبی بیش از یک تن فرآورده های خام دامی غیر بهداشتی ضبط شد.

به گزارش خاورستان؛ دکتر علیرضا رفیعی پور مدیر کل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: در طرح تشدید نظارت های بهداشتی ویژه نوروز در خراسان جنوبی بیش از یک تن فرآورده های خام دامی غیر بهداشتی ضبط شد.
وی با اعلام این خبر افزود : طرح تشدید نظارتهای بهداشتی ویژه نوروز که از اواخر اسفند ماه سال گذشته شروع و تا چهاردهم فروردین ماه سال جاری ادامه داشت.
مدیر کل دامپزشکی استان گفت : در مدت این طرح بیش از یک تن فرآورده های خام دامی غیر بهداشتی از واحدهای عرضه جمع آوری و معدم شده است .
رفیعی پور افزود : شهروندان در هنگام خرید فرآورده های خام دامی دقت داشته باشند و محصولات فاقد لیبل یا با لیبل مخدوش را خریداری نکنند .
وی به افرادی که قصد خرید ماهی تازه را دارند توصیه کردتا محصولات مورد نیاز را از مراکز مجاز و معتبر تهیه و به نکات بهداشتی دقت کنند.
مدیر کل دامپزشکی خراسان جنوبی در خصوص شرایط ظاهری ماهی های خوراکی تازه ادامه داد: ماهی باید دارای فلس های تمیز ،محکم ، دارای مردمک چشم براق و آبشش های با رنگ قرمز روشن باشند .
دکتر رفیعی پور در پایان افزود :عرضه کننده های مواد غذایی باید خود را در برابر سلامت مردم مسئول بدانند و از عرضه محصولات غیر بهداشتی خودداری کنند .
انتهای پیام / ۷