پیگیری سوژه مردمی؛

ضربه اقتصادی به نیروهای شرکتی بیمارستان حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) بیرجند/ رئیس بیمارستان: کاهش مراجعان و درآمد علت تعدیل نیرو

تعدادی از نیروهای شرکتی و قراردادی بیمارستان حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) بیرجند از کار بیکار و در شرایط شیوع بیماری کرونا، متحمل ضربه اقتصادی شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، طی روزهای گذشته تماس‌هایی مبنی بر اخراج و تعلیق نیروهای شرکتی و قراردادی بیمارستان حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) تأمین اجتماعی بیرجند (میلاد۳) به پایگاه خبری تحلیلی خاورستان ارسال شد و تعدادی از افرادی که به دلایل نامشخص از کار در بیمارستان بیکار شدند خواستار پیگیری این موضوع شدند.
یکی از نیروهای شرکتی بیمارستان حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) بیرجند در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: از ابتدای راه‌اندازی بیمارستان حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) در این بیمارستان مشغول بکار شدم.
وی افزود: از ماه‌های پایانی سال گذشته به دلایل نامعلوم، مسئولان بیمارستان به من گفتند بیمارستان به نیرو نیاز ندارد و بعد از این برای کار به بیمارستان نروم.
اخراج نیروهای قبلی و ورود نیروهای جدید
این نیروی شرکتی بیان کرد: پیگیری‌های زیادی در این خصوص داشتم که به چه دلیلی شرکت نیاز به نیرو ندارد؟ اما هر بار مسئولان شرکت جواب‌های نامشخصی می‌دادند از تبدیل وضعیت به قراردادی و پیمانی شدن صحبت می‌کردند تا این‌که در نهایت به من گفتند شرکت نیاز به نیرو ندارد.
وی عنوان کرد: در حال حاضر چند ماهی می‌شود مسئول شرکت تغییر کرده و من برای کار در بیمارستان حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) زمان مدیر سابق مشغول شدم و اکنون که مدیر شرکت تغییر کرده اغلب نیروهای شرکتی که از قبل سرکار بودند را اخراج می‌کند و شنیده شده افرادی از نزدیکان خود را سر کار آورده است.
اخراج در شرایط سخت اقتصادی
این نیروی شرکتی خاطرنشان کرد: مدیر جدید شرکت در حالی نیروهای شرکتی را اخراج می‌کند که هیچ دلیل قانع کننده‌ای ندارد و تمام پرسنل بیمارستان از نیروهای شرکت قبل رضایت دارند.
وی بیان کرد: در این شرایط سخت اقتصادی به جای این‌که از نیروهای شرکتی حمایت شود، مدیران در بیمارستان حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) به فکر اخراج نیروهای قبلی هستند.
این نیروی شرکتی اظهار کرد: شرکت با من تسویه حساب کرده و تا زمانی‌که در بیمارستان مشغول بکار بودم تمام حق و حقوقم پرداخت شده است.
وضعیت نابسامان بکارگیری نیروها در بیمارستان میلاد
یکی دیگر از نیروهای شرکتی بیمارستان حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) (میلاد۳) نیز به خبرنگار ما گفت: حدود چهار سال می‌شود در این بیمارستان مشغول بکار هستم و اکنون بعد از چهار سال کار کردن به من گفته‌اند بیمارستان به نیرو نیاز ندارد.
وی از شرایط نابسامان بکارگیری نیروها در بیمارستان حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) گلایه کرد و افزود: شرایط نیروهای شرکتی هیچ بیمارستانی از بیمارستان‌های بیرجند به نابسامانی این بیمارستان نیست.
۴ ماه بیکار هستم
یکی دیگر از نیروهای قراردادی این بیمارستان نیز در این خصوص به خاورستان، گفت: از ابتدای سال‌جاری در وضعیت تعلیق هستم.
وی افزود: مسئولان بیمارستان گفتند به دلیل شیوع بیماری کرونا تا زمانی‌که خودشان اعلام نکنند در بیمارستان برای کار حضور نداشته باشم.
این نیروی قراردادی اظهار کرد: حدود ۴ ماه شده بیکار هستم و در این مدت در جای دیگری نیز مشغول بکار نشدم.
وی از بلاتکلیف بودن وضعیتش گلایه کرد و گفت: برخی از نیروهای قراردادی در بیمارستان مشغول بکار هستند اما به برخی گفته‌اند فعلا در بیمارستان حضور نداشته باشید تا وضعیت نهایی اعلام شود.
این نیروی قراردادی گفت: بیمارستان با ما تسویه حساب نکرده و گفته‌اند هر موقع شرایط به حالت عادی برگردد مجدد بکارگیری خواهید شد.
کاهش مراجعان و درآمد بیمارستان علت تعدیل نیرو
جهت کسب اطلاعات بیشتر و پیگیری موضوع با مدیرعامل بیمارستان حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) بیرجند گفت‌وگو کردیم.
بهرام گرمرودی‌نژادرستمی مدیرعامل بیمارستان حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) بیرجند در این خصوص در گفت‌و‌گو با خاورستان، اظهار کرد: بیمارستان حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) در سال ۱۳۹۸، روزانه با پذیرش ۱۳۰۰ بیمار در بخش سرپایی و ۹۰ بیمار در بخش بستری فعالیت داشته که با شیوع بیماری کرونا از اسفندماه ۱۳۹۸، با کاهش شدید درصد اشغال تخت و کاهش میزان مراجعه بیماران به بیمارستان مواجه شده است.
وی افزود: تعداد بیماران سرپایی به حدود ۲۰۰ بیمار در بخش سرپایی و ۱۵ بیمار در بخش بستری کاهش یافته است لذا باتوجه به ماهیت شرکتی این مرکز و کاهش درآمد آن، تعطیلی بخش‌های تخصصی این مرکز، پاسخ‌گویی بیمارستان در قبال فعالیت کارکنان، پزشکان، پیمانکاران، بازار و همچنین هلدینگ درمان، با تصمیم هیأت مدیره نسبت به تعدیل نیرو اقدام کرده است.
مدیرعامل بیمارستان حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) بیرجند بیان کرد: عملکرد و پرونده پرسنلی تمام نیروهای بیمارستان پس از اتمام قرارداد، توسط هیأت مدیره بیمارستان به صورت فصلی بررسی و تصمیم‌گیری در خصوص ادامه فعالیت یا تمدید قرارداد صورت می‌گیرد.
گرمرودی بیان کرد: قابل ذکر است درآمد این مرکز در ایام آغاز کرونا، شدیداً کاهش یافته و وضعیت اقتصادی بیمارستان کاملاً متضرر شده و نیروهای مذکور جهت استفاده از بیمه بیکاری به اداره کار، معرفی شده‌اند.
وی اظهار کرد: این بیمارستان با ساختار شرکتی و به صورت کاملاً خودگردان مدیریت می‌شود لذا تمامی نیروهای قراردادی یا پیمانکاری این بیمارستان شرکتی بوده و تفاوتی با یکدیگر ندارند.
مدیرعامل بیمارستان حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) بیرجند (میلاد۳) گفت: کاهش تعداد بیماران این مرکز، عدم‌انجام اعمال جراحی الکتیو، کاهش درصد اشغال تخت، افزایش هزینه‌های مرکز در خصوص خرید وسایل حفاظت فردی و محلول‌های ضدعفونی، عدم‌تخصیص بودجه اختصاصی در ایام شیوع بیماری کرونا به این مرکز به دلیل ساختار شرکتی و هیأت مدیره‌ای این بیمارستان، تعطیلی ۴ بخش تخصصی (داخلی، جراحی، ccu و فیزیوتراپی)، کاهش شدید وضعیت درآمدی و ازطرفی پاسخ‌گویی و ارایه خدمات مطلوب این بیمارستان در خصوص بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی و سایر مراجعان در شرایط خاص پاندمی کرونا، وضعیت اقتصادی بیمارستان را متضرر کرده و این مرکز نسبت به تعدیل نیرو اقدام کرده است.
تعدیل به معنای اخراج نیست/ بازگشت نیروها بعد از ریشه‌کنی کرونا
گرمرودی بیان کرد: تعدیل نیرو به عنوان اخراج نیروی کار منظور نمی‌شود و پس از اتمام بحران کرونا به شرایط طبیعی، نسبت به بکارگیری نیروهای تعدیلی اقدام خواهد شد.
وی در مورد بکارگیری نیروی جدید در بیمارستان حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) بیرجند، افزود: در سال‌جاری هیچ نیرویی بکارگیری نشده است.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۳۸ /۴