کارآفرین نمونه کشور:

ضربه به خراسان جنوبی با تغییر زودهنگام استانداران/ خروجی‌های ستاد رفع موانع تولید کجاست؟/ نظام بانکی جلوی اقتصاد پویا را گرفته است

فلاحی با بیان این‌که نظام بانکی ما جلوی اقتصاد پویا را گرفته است گفت: وام‌های با بهره 20 درصد و بالاتر برای تولید پویایی ندارد؛ در کشورهای دیگر 4 و 2 درصد بهره می‌گیرند.

علی‌اکبر فلاحی مالک کارخانه کاشی فرزاد و کارآفرین نمونه کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، گفت: استانداران در استان خراسان جنوبی، افراد خوبی بودند اما در زمان کوتاهی تغییر کردند و این موضوع از دلایلی است که نمی‌شود روی ستاد رفع موانع تولید حساب کرد.
وی افزود: استانداران باید تثبیت شده و حداقل باید چهار سال در استان باشند تا مسائل را شناسایی کنند و مناطق را ببینند تا بدانند استان چه نیاز دارد.
کارآفرین نمونه کشور تصریح کرد: خراسان جنوبی به عنوان مرزی از تغییر زودهنگام استانداران ضربه خورده است.
فلاحی تأکید کرد: همه باید دست به دست هم دهیم و ایران را آباد و از تفرقه پرهیز کنیم.
وی با بیان این‌که نقد کردن باید برای سازندگی باشد افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند باید اتحاد داشته باشیم چراکه با وحدت، همه چیز درست می‌شود.
مالک کارخانه کاشی فرزاد بیرجند گفت: ان‌شاءالله با فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی شاهد این باشیم آقایان دور هم بنیشنند.
در ستاد رفع موانع تولید باید افراد صاحب‌نظر حاضر باشند
فلاحی اظهار کرد: افرادی که در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان حضور دارند، چه کسانی و دارای چه بینش و توانایی هستند؟
وی افزود: در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید باید افراد صاحب‌نظر حاضر باشند و خودخواه و دنبال میز و صندلی نباشند.
مالک کارخانه کاشی فرزاد بیرجند با بیان این‌که باید در ستاد تسهیل از افراد باتجربه استفاده شود گفت: افرادی که قوانین و مشکلات استان را می‌دانند، مشاوره دهند و به حاشیه نروند.
فلاحی افزود: افرادی حضور داشته باشند که به فکر خودشان نباشند بلکه صحبتشان برای رفع موانع تولید باشد.
وی با بیان این‌که با مصاحبه، حرف‌های ما عملیاتی نمی‌شود اظهار کرد: اگر بگویند استاندار فعلی، پس‌فردا نخواهد بود، حرف‌های ما به چه دردی می‌خورد؟
کارآفرین نمونه کشور با بیان این‌که استاندار نماینده رئیس جمهور است و باید حرف رفاه استان و کشور را بزند گفت: عملکرد و هدف استانداران خوب بوده اما زیرمجموعه‌ها باید اصلاح شود.
فلاحی افزود: اگر زیرمجموعه ساز دیگری بزند، استاندار باید قدرت جابه‌جایی داشته باشد.
نظام بانکی جلوی اقتصاد پویا را گرفته است
وی با بیان این‌که خروجی‌های ستاد تسهیل کجاست؟ چه اتفاقی افتاده است؟ تصریح کرد: وام‌های با بهره ۲۰ درصد و بالاتر برای تولید پویایی ندارد؛ در کشورهای دیگر ۴ و ۲ درصد بهره می‌گیرند.
کارآفرین نمونه کشور گفت: نظام بانکی ما جلوی اقتصاد پویای صنعت را گرفته است.
فلاحی افزود: اگر کسی پول‌ها را از کشور خارج می‌کند، گردن بزنند و اگر کسی تولید می‌کند باید حمایت صددرصد کنند.
تولیدکننده، اقتصاد را پویا می‌کند
وی با این‌که تولیدکننده، اقتصاد را پویا می‌کند اظهار کرد: مهم این است که اول هم‌زبانی، هم‌دلی و هم‌بستگی ایجاد و تفرقه و مدیران نالایق جمع شوند.
مالک کارخانه کاشی فرزاد بیرجند گفت: اگر بگویند فلانی شهرک صنعتی را نابود کرد، همگان می‌بینند اما اقدامی نمی‌کنند؛ استاندار باید قدرت داشته باشد.
فلاحی افزود: این‌که عده‌ای، اقوام خودشان را جمع کنند و استاندار نتواند کاری کند، نمی‌شود کاری کرد.
وی اظهار کرد: باید استاندار قدرت داشته و چهار سال تثبیت باشد.
انتهای پیام/۴