ضربه کاری کرونا به عروسک سازان محلی خراسان جنوبی

مدیرعامل شرکت تعاونی روستایی الغدیر گفت:شیوع کرونا و تعطیلی فعالیت‌های گردشگری ضرر‌های سنگینی به عروسک سازان محلی استان وارد کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان،آمنه سیاری مدیرعامل شرکت تعاونی روستایی الغدیر در جمع خبرنگاران گفت: در یک سال گذشته با توجه به شیوع ویروس کرونا فروش عروسک های دست ساز و بومی استان که توسط بانوان روستایی منطقه تاجمیر و روستاهای اطراف آن تولید می شد به شدت کاهش یافته و به صفر رسیده است.
سیاری افزود: بیشترین فروش عروسک های محلی خراسان جنوبی از طریق حضور گردشگران در مناطق تولید این عروسک ها و همچنین حضور در نمایشگاهها و موزه عروسک بوده که تعطیلی صنعت گردشگری در یک سال اخیر ضربه سنگینی به تولید کنندگان این بخش وارد کرده است.
وی با اشاره به اینکه ۵۰ عروسک ساز در منطقه تاجمیر و روستاهای اطراف آن داریم گفت: پیش از کرونا و در شرایط عادی این افراد ماهانه از ۵۰۰ هزار تومان تا دو میلیون تومان هم درآمد داشتند که حالا با توجه به لغو قراردادهایی که قبلا داشتیم تقریبا این درآمد صفر شده است.
مدیرعامل شرکت تعاونی روستایی الغدیر همچنین گفت: این بانوان عروسک ساز به لحاظ مواد اولیه و تولید مشکلی ندارند و فقط برای فروش تولیدات خود با مشکل جدی مواجهند و نیازمند حمایت های مسئولان در این زمینه هستند.
انتهای پیام /۳