گزارشی از اماکن ورزشی خراسان جنوبی در بحبوحه کرونا؛

ضربه کرونا بر اماکن ورزشی خراسان جنوبی/ مسئولان به جای تشکر حمایت واقعی کنند

مسئول یکی از باشگاه‌های بدن‌سازی شهر بیرجند گفت: مسئولان دولتی مدام از ما می‌خواند همراهی کنیم و بابت این همراهی از ما تشکر می‌کنند اما ما هم‌اکنون نیازمند حمایت مسئولان هستیم چراکه اگر حمایت نکنند، بخش خصوصی از بین می‌رود.

سعید خسروی مسئول یکی از باشگاه‌های بدن‌سازی شهر بیرجند در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، گفت: سال گذشته با سرمایه ۵۰۰ میلیون تومان و بدون اخذ وام باشگاه بدن‌سازی در شهر بیرجند دایر کردم و ۵ نفر مربی و ۳ نفر نیروی خدماتی نیز در آن مشغول به‌کار شدند.
وی افزود: برخی همکاران دو سال است نتوانستند برای دایرکردن باشگاه، وام دریافت کنند.
مسئول یکی از باشگاه‌های بدن‌سازی شهر بیرجند گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور، سالن‌های ورزشی جزو اولین مکان‌هایی بود که از پنجم اسفندماه ۱۳۹۸ تعطیل شد.
خسروی افزود: تا ۱۵ اسفندماه صبر کردیم اما روند تعطیلی باشگاه طولانی شد که باعث ایجاد مشکلاتی برای صاحبان سالن‌های ورزشی شد و در این خصوص نامه‌ای از طرف باشگاه‌داران به مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی نوشتیم.
وی با بیان این‌که در جلسه با حضور مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی مشکلات را بیان کردیم اظهار کرد: درآمد زندگی ما از محل باشگاه است و اجاره مکان باشگاه را نیز از همین درآمد پرداخت می‌کنیم.
مسئول یکی از باشگاه‌های بدن‌سازی شهر بیرجند گفت: ماهیانه چهار میلیون تومان مبلغ اجاره مکان باشگاه پرداخت می‌کنم و برخی همکاران هستند که بیش از این مبلغ پرداخت می‌کنند و حتی برخی دو باشگاه ورزشی اجاره دارند و در این مدت اجاره را پرداخت کردیم بدون این‌که درآمدی داشته باشیم و این باعث‌شده زندگی ما دچار مشکل شود.
خسروی اظهار کرد: برخی باشگاه‌های ورزشی، دولتی است که به مزایده گذاشته شده و در اختیار افراد قرار گرفته که دولت، اجاره این باشگاه‌ها را بخشیده است.
وی افزود: فردی که باشگاه دولتی در اختیار دارد و دولت اجاره را بخشیده، به اندازه ما که باشگاه خصوصی داریم و باید به صاحب ملک اجاره پرداخت کنیم، دچار مشکل نمی‌شود چراکه تمام سرمایه از خودمان بوده است.
مسئول یکی از باشگاه‌های بدن‌سازی شهر بیرجند گفت: طبق قول مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، قرار شد وی با استاندار صحبت کند تا تسهیلات به ما بدهند و همچنین با دادستان صحبت کنند تا با صاحب ملک صحبت کنند تا اجاره نگیرند، با نصف اجاره را بیگرند یا چند ماه دریافت اجاره را عقب بیندازند.
خسروی یادآور شد: بانک مرکزی اعلام کرد حدود سه ماه دریافت اقساط را عقب انداخته است و مدیرکل ورزش و جوانان نیز به ما گفت پیگیری می‌کند تا برای باشگاه‌های ورزشی، سه ماه دیگر نیز دریافت اقساط عقب بیفتد و در مجموع شش ماه بعد اقساط وام را پرداخت کنیم.
وی اظهار کرد: تاکنون دو باشگاه ورزشی اعلام کردند در حال فروش باشگاه هستند.
مسئول یکی از باشگاه‌های بدن‌سازی شهر بیرجند با بیان این‌که طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، تا انتهای اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹ باشگاه ورزشی تعطیل است گفت: مشکل اصلی ما اجاره مکان است چراکه درآمدی ندارم و باید ۱۲ میلیون تومان اجاره پرداخت کنم.
خسروی افزود: برخی صاحبان باشگاه‌های ورزشی با این تعطیلی طولانی، در هزینه‌های زندگی دچار مشکلات اساسی شدند.
وی اظهار کرد: پیشنهاد کردیم مسئولان ورزش و جوانان، حداقل از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره) پیگیر شوند تا مانند وام‌های ساخت مسکن در روستاها، به ما نیز پرداخت کنند.
مسئول یکی از باشگاه‌های بدن‌سازی شهر بیرجند تصریح کرد: مسئولان دولتی مدام از ما می‌خواند همراهی کنیم و بابت این همراهی از ما تشکر می‌کنند اما ما هم‌اکنون نیازمند حمایت مسئولان هستیم چراکه اگر حمایت نکنند، بخش خصوصی از بین می‌رود.
خانم میزانی یکی از بانوان باشگاه‌دار بیرجندی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت‌: در این روزها که همه اصناف دچار مشکلات شده‌اند، باشگاه‌های ورزشی بدنسازی و پرورش اندام بیش از همه با مشکلات دست‌وپنجه نرم می‌کنند.
وی هزینه‌های اجاره مکان، نداشتن بیمه و نداشتن کار و درآمد را از عمده مشکلات باشگاه‌های خصوصی دانست و افزود: در این خصوص جمع کثیری از باشگاه‌های خصوصی نامه‌ای کتبا به مدیرکل ورزش و جوانان استان ارسال کرده‌اند که تاکنون جوابی دریافت نشده است.
میزانی خواستار کمک مالی برای اجاره اماکن ورزشی و تسهیلات بلاعوض یا قرض‌الحسنه به مالکان باشگاه‌ها شد.
یعقوبی از باشگاه‌داران شهرستان قاین نیز به خاورستان گفت: باشگاه‌های خصوصی از اول اسفندماه تعطیل هستند و مالکان دچار آسیب‌های فراوانی شده‌اند.
وی افزود: اکنون صاحبان ملک باشگاه خواستار اجاره بها املاک خود هستند اما باشگاه‌ها تعطیل و باشگاه‌داران خانه‌نشین شده‌اند.
یعقوبی، نداشتن بیمه را از دیگر مشکلات عنوان کرد و خواستار اقدام فوری برای باشگاه‌دارن شد چراکه این افراد هزینه‌های زیادی برای وسایل باشگاه‌ها داده‌اند.
وی اظهار کرد: اگر امکان داشته باشد تسهیلات ویژه و کمک‌هایی از طرف اداره ورزش و جوانان صورت گیرد تا از ورشکستگی باشگاه‌دارن جلوگیری شود.
انتهای پیام/۴