معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد:

ضرورت تأسیس حداقل یک پایگاه آتش نشانی روستایی در هر شهرستان

عباس زاده گفت: در راستای توزیع عادلانه خدمات باید در هر شهرستان حداقل یک پایگاه آتش نشانی روستایی فعال داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علیرضا عباس زاده با بیان این مطلب امروز در نشست هم اندیشی آتش نشانان حوزه روستایی که دو روز قبل برگزار شد، اظهار کرد: به جهت اهمیت موضوع و با عنایت به بعد مسافت بین مناطق ناشی از پهناوری استان، لازم است که در برخی روستاها نیز پایگاه های آتش نشانی فعال شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به فعال بودن پایگاه های آتش نشانی در برخی روستاها، تصریح نمود: ایستگاه های آتش نشانی فعال روستایی ملزومات مهم و ضروری که با تأمین آنها ارائه خدمات تقویت می شود را احصا نموده و موارد را به اداره کل روستایی ارائه کنند.

به گفته وی؛ با تأمین تجهیزات مورد نیاز و تقویت آتش نشانی های روستایی، این پایگاه ها می توانند تا رسیدن نیروهای اورژانس و هلال احمر، خدمات مورد نیاز را در حوادث و سوانح ارائه نمایند.

معاون استاندار با تأکید بر ضرورت گذراندن دوره های آموزشی توسط آتش نشانان، اظهار داشت: با گذراندن دوره های آموزشی لازم، اطلاعات آتش نشانان به روز شده و مجهزتر می گردند.

عباس زاده آتش نشان را فردی عنوان کرد که در راستای وظیفه ای که به عهده گرفته، جان خویش را در کف دست قرار می دهد تا در شرایطی سخت و همراه با استرس، جان مردم را نجات دهد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه آتش نشانان در انجام مأمویت هایشان از جان خود مایه می گذارند، لذا باید به مطالبات آنان توجه ویژه ای شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی در ادامه و به مناسبت روز سرباز، گفت: ما در سیستم اداری بویژه در دفتر روستایی از خدمات سربازان امریه بهره می بریم که با تعهد در حال خدمت می باشند.
عباس زاده تأکید کرد: سرباز یعنی کسی که حاضر است در راه آرمان ها، اعتقادات و وطن جان خود را نثار کند.

شایان ذکر است؛ در پایان این مراسم به مناسبت روز آتش نشان و سرباز از ۱۵ آتش نشان روستایی و نیز نیروهای امریه شاغل در معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تقدیر شد.

انتهای پیام/۱۰