نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

ضرورت تبیین و توسعه مسائل آموزشی مهدویت به جامعه بشری

آیت الله عبادی با تأکید بر ضرورت تبیین و توسعه مسائل آموزشی در زمینه مهدویت، گفت: باید فرزندانمان نسبت به دین و مهدویت دارای بصیرت باشد و بتواند از عهده هجمه های دشمن بر بیاید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی امروز چهارشنبه در دیدار با دست اندرکاران بنیاد مهدویت خراسان جنوبی اظهار داشت: تمام افرادی که در این زمینه زحمت می کشند به صورت اجتماع با یکدیگر همکاری داشته باشند.

 وی افزود: از همه کسانی که در بخش های مختلف فعالیت دارند استفاده کنید و مکمل همدیگر شوید.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر ضرورت تبیین و توسعه مسائل آموزشی در زمینه مهدویت، گفت: باید فرزندانمان نسبت به دین و مهدویت دارای بصیرت باشد و بتواند از عهده هجمه های دشمن بر بیاید.

آیت الله عبادی درخواست کرد کسانی که می توانند در زمینه مهدویت همکاری های لازم از جمله تامین مکان و اعتبارات داشته باشند به میدان بیایند.

امام جمعه بیرجند گفت: درمان درد بزرگ جهانی آن چیزی است که همه باید به آن تکیه داشته باشیم و مشاهده می کنید که عده ای فاسد امور جهان را در دست گرفته اند و مهدویت ضرورت جهان بشر است و تنها مخصوص یک دین نیست.

وی ادامه داد: مهدویت همان مسئله اصلی است که در فلسفه رهبری انسان از طرف خداوند بر محکمات آیات و روایات بیان شده است و مبنای دعای ندبه نیز همین موضوع است و مفهوم آن باید برای همه بشریت بیان شود.

آیت الله عبادی با بیان اینکه امروز همه جامعه بشری دچار مشکل شده است، تصریح کرد: اوج فرهنگ و شور و شعور اهل بیت(ع) برای نجات بشر مثل آیات قرآن کریم هیچ وقت کهنه نمی شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در ادامه تأکید کرد: مفاهیم دعا ندبه به نسل آینده آموزش داده شود تا حرفی برای گفتن در جامعه داشته باشد و بسیاری از افراد آرزوی این را دارند که امنیت در صحنه بشری ایجاد شود اما نمی دانند که مهدویت راه اصلی تامین این امنیت و آرامش است.

وی با اشاره به انجام کاری که حرکت به سمت سیر الی الله در صحنه بشری دیده شود، افزود: این حرکت ها با توجه به پشتوانه عظیمی که دارد می تواند منشا حرکت های عظیم در جامعه بشری شود و مهدویت آرزوی بزرگ غرب و شرق است اما متاسفانه با مفهوم آن آشنا نیستند.

انتهای پیام/۱۰