استاندار خراسان جنوبی:

ضرورت جلوگیری از کشت شاهدانه در خراسان جنوبی/مبارزه با مواد مخدر کار جهادی می خواهد

قناعت گفت: مبارزه مواد مخدر کار و حرکت جهادی و انقلابی می خواهد و باید فراتر از وظایف اداری تلاش کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جواد قناعت امروزدر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اظهار کرد: مواد مخدر و اعتیاد از موضوعات جدی کشور و استان خراسان جنوبی است و از مدیران انتظار می رود به این مهم به صرف وظایف اداری اکتفا نکنند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه نگاه به موضوع مواد مخدر باید تغییر کند، تأکید کرد: باید برای مبارزه با این پدیده شوم و خانمان‌سوز کار و حرکت جهادی و انقلابی داشته باشیم و در این زمینه بیشتر وقت و انرژی بگذاریم.

وی ادامه داد: نباید در این حوزه به وظایف خود توقف کنیم بلکه باید فراتر از این وظایف اقدامات جهادی انجام شود چون اگر جلوی پیشرفت مواد مخدر گرفته شود به نفع کشور است.

قناعت به ضرورت ایجاد مرکز ماده ۱۶ ترک اعتیاد در استان اشاره و تصریح کرد: بخاطر ضعف اداری هنوز این مرکز در استان راه اندازی نشده است زیرا نگاه انقلابی و جهادی در این حوزه حاکم نیست.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به عدم اجرای مصوبه جلسه قبل مبنی بر اینکه ساختمان اداره کل استاندارد در اختیار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان برای راه‌اندازی مرکز ماده ۱۶ قرار گیرد، متذکر شد: باید هر چه سریعتر این مصوبه تعیین تکلیف و اجرایی شود.

وی درخصوص کشت شاهدانه در برخی از مناطق استان، تأکید کرد: در این رابطه برای ما ملاک دستورالعمل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور است و باید از کشت این محصول جلوگیری و مزارع آن امحاء شود.

قتاعت در پایان ضمن تأکید بر نظارت جدی‌تر بر ۸۶ مرکز درمان و ترک اعتیاد استان درخواست کرد گزارشی از عملکرد این مراکز در جلسه آینده شورای مبارزه با مواد مخدر ارائه شود.